LAJMI I FUNDIT:

Nga Bruno te Ibrahimovic dhe Casemiro – renditen nënshkrimet më të mira të Man Utd në epokën pas Alex Ferguson

Nga Bruno te Ibrahimovic dhe Casemiro – renditen nënshkrimet më të mira të Man Utd në epokën pas Alex Ferguson

Portali i njohur Goal.com ka bërë një përmbledhje të transferimeve në dekadën e fundit të Manchester Unitedit, duke zgjedhur dhjetë nënshkrimet më të mira të epokës pas pensionimit të trajnerit legjendar, Sir Alex Ferguson.

United ka pasur një afat kalimtar të shkëlqyer duke nënshkruar me Mason Mount dhe Andre Onana, ndërsa pritet edhe Rasmus Hojlund.

Megjithatë, gjatë viteve të fundit, Djajtë e Kuq njihet si njëri nga klubet që ka shpenzuar më shumë, duke eklipsuar edhe rivalët e Manchester Cityt.

Shpenzimet e mëdha kanë ardhur pas pensionimit të legjendës Alex Ferguson dhe shumica nga ta kanë dështuar të lënë gjurmë në Old Trafford.

Por, kush janë nënshkrimet më të mira të United në dekadën e fundit?

Goal.com ka hedhur një sy mbi çdo blerje që klubi anglez ka bërë gjatë dekadës së fundit dhe ka përpiluar një listë të ardhjeve më të suksesshme, ku nuk mungojnë emra si Cristiano Ronaldo, Zlatan Ibrahimovic, Casemiro dhe Bruno Fernandes.

Top 10 transferimet e epokës pas Ferguson te Man Utd

10.Anthony Martial

9.Cristiano Ronaldo

8.Raphael Varane

7.Ander Herrera

6.Alejandro Garnacho

5.Lisandro Martinez

4.Zlatan Ibrahimovic

3.Casemiro

2.Luke Shaw

1.Bruno Fernandes

/Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Inteligjenca Artificiale bën një parashikim tronditës: Ligën e Kampionëve e fiton Barcelona, mposht në gjysmëfinale Real Madridin

Inteligjenca Artificiale bën një parashikim tronditës: Ligën e Kampionëve e fiton Barcelona, mposht në gjysmëfinale Real Madridin

Liga e Kampionëve
“Është Modrici i ardhshëm, blijeni” - Ancelotti i kërkon Perezit blerjen e yllit të Interit

“Është Modrici i ardhshëm, blijeni” - Ancelotti i kërkon Perezit blerjen e yllit të Interit

La Liga
Si Neymar e ndihmoi Dani Alves të reduktonte dënimi për përdhunim

Si Neymar e ndihmoi Dani Alves të reduktonte dënimi për përdhunim

Ndërkombëtare
Kështu duket burgu ku do të kalojë Dani Alves katër vitet e ardhshme të jetës së tij

Kështu duket burgu ku do të kalojë Dani Alves katër vitet e ardhshme të jetës së tij

La Liga
Zbulohet data e re e kthimit të Jude Bellingham

Zbulohet data e re e kthimit të Jude Bellingham

La Liga
Man Utd po përgatitet për një transformim të frikshëm të skuadrës – 11 lojtarë të ekipit të parë do të shiten, mes tyre emra të njohur

Man Utd po përgatitet për një transformim të frikshëm të skuadrës – 11 lojtarë të ekipit të parë do të shiten, mes tyre emra të njohur

Premier League
Kalo në kategori