LAJMI I FUNDIT:

Neymar zbulon pesë lojtarët që kanë më shumë aftësi teknike se ai

Neymar zbulon pesë lojtarët që kanë më shumë aftësi teknike se ai

Superylli i Paris Saint-Germain, Neymar ka folur për pesë lojtarët që kanë më shumë aftësi teknike se ai.

Anësori 30-vjeçar, i cili konsiderohet si një nga lojtarët më të mirë në botë, nuk ka turpëruar të tregojë dhuntinë dhe aftësinë e tij të jashtëzakonshme në fushë për klubin dhe vendin.

Neymar bëri emrin e tij në skuadrën braziliane Santos dhe u bë një nga yjet me rritje më të shpejtë në futbollin botëror, me klubet më të mëdha evropiane të etur për ta blerë atë në atë kohë.

Barcelona ishte destinacioni i radhës i anësorit brazilian dhe ish-asi i Santos lulëzoi në “Camp Nou” së bashku me Lionel Messin dhe Luis Suarez.

Reklama

Aftësia e jashtëzakonshme e Neymar ra në sy të klubit aktual PSG, i cili theu rekordin e transferimit për ta nënshkruar atë në një marrëveshje prej 222 milionë euro në vitin 2017.

Reklama

Ish-ylli i Barcelonës ka vazhduar të luajë në nivelin më të lartë për klubin dhe vendin, me Neymar që ka krijuar një partneritet efektiv me Messin dhe Kylian Mbappe te PSG.

Duke folur për Oh My Goal, braziliani tregoi besimin që ka në aftësitë e tij duke pohuar se ai është një nga lojtarët më teknikë në futbollin botëror sot.

Reprezentuesi brazilian e lavdëroi legjendën e Barcelonës Messi dhe e quajti atë si një nga të zgjedhurit e tij, duke thënë se të gjithë “dëshirojnë të luajnë me të”.

Reklama

Në pesë zgjedhjet më të mira të Neymait iu bashkuan Messi, Eden Hazard, Kevin De Bruyne, Marco Verratti dhe Thiago Alcantara.

Kur u pyet për lojtarët që janë më teknikë se ai, Neymar u përgjigj: “Më teknik se unë?! Epo, më shumë se unë janë”

Reklama

“Nuk e di nëse mund t’i përgjigjem kësaj, me gjithë përulësinë në botë e konsideroj veten një nga lojtarët më teknikë në futboll sot”.

“Por, unë do të thoja Messi. Një lojtar me të cilin duan të luajnë të gjithë, është e qartë se është Messi sepse ai është numri një, më i madhi nga të gjithë. Çdo klub, çdo lojtar e do atë”.

Reklama

“Unë do të thosha Messi, Hazard, De Bruyne dhe Verratti. Më mungon një, apo jo? Më teknik se unë… Thiago”, ka shtuar ai. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Lista me trajnerët më të paguar në botë, fituesi i shumëfishtë i Ligës së Kampionëve është i shtati

Lista me trajnerët më të paguar në botë, fituesi i shumëfishtë i Ligës së Kampionëve është i shtati

Ndërkombëtare
Humbi 1 milion euro në një dorë pokeri, reagimi i çuditshëm i Neymarit ka befasuar të gjithë

Humbi 1 milion euro në një dorë pokeri, reagimi i çuditshëm i Neymarit ka befasuar të gjithë

Ligue 1
Sa janë përfitimet e deritanishme në karrierën e Modric

Sa janë përfitimet e deritanishme në karrierën e Modric

Ndërkombëtare
Paga e re e Kvaratskhelia në Napoli ka tronditur tifozët, duke menduar se kishte një gabim shtypi

Paga e re e Kvaratskhelia në Napoli ka tronditur tifozët, duke menduar se kishte një gabim shtypi

Serie A
Gavi humb zyrtarisht statusin e lojtarit të ekipit të parë të Barcelonës së bashku me fanellën numër 6

Gavi humb zyrtarisht statusin e lojtarit të ekipit të parë të Barcelonës së bashku me fanellën numër 6

La Liga
Nagelsmann nuk u përshëndet nga plotë 14 futbollistë të Bayernit, ndër ta edhe shumë senator të ekipit

Nagelsmann nuk u përshëndet nga plotë 14 futbollistë të Bayernit, ndër ta edhe shumë senator të ekipit

Bundesliga
Kalo në kategori