Newcastle fitoi me rezultat 1-0 ndaj Manchester Unitedit në Ligën Premier.

Golin e vetëm në takim e shënoi Matt Ritchie në minutën e 65-të, por ai nuk ishte lojtari më i mirë në takim.

Matt Ritchie dhe Alexis Sanchez gjatë një dueli (Getty Images)

Njeriu i ndeshjes ishte Dwight Gayle, i cili përveç asistimit shpëtoi dhe dy gola. Me notë të lartë u vlerësuan edhe Martin Dubravka e Florian Lejeune.

Më i miri për Djajtë e Kuq ishte Alexis Sanchez, por edhe Ashley Young e Chris Smalling.

Ndeshja e ardhshme e Man Utd është ndaj Chelsea, ndërsa më poshtë keni notat nga të dy skuadrat. /Telegrafi/

Reklama

Newcastle:

Man Utd: