LAJMI I FUNDIT:

New York, Denver dhe Toronto me fitore të reja në NBA

New York, Denver dhe Toronto me fitore të reja në NBA

Mbrëmë janë zhvilluar tre ndeshje në ligën më të fortë të basketbollit në botë.

Reklama

New York Knicks, Denver Nuggets dhe Toronto Raptors kanë shënuar fitoret e radhës në këtë kampionat në NBA.

Njujorkezët kanë triumfuar para shikuesve të vetë në Madison Square Garden kundër Orlando Magic me rezultat 108:103.

Nuggetsat ishin më të mirë si vendas në palestrën Pepsi Center kundër Oklahoma CIty Thunder duke triumfuar me rezultat 121:112.

Raptors arritën të triumfojnë në fushën e tyre Scotiabank Arena kundër Boston Celtics me rezultat 118:95.

Pas kësaj, Knikcs zënë pozitën e 15 në Konferencën Lindore, Toronto është i dyti në renditjen tabelore të së njëjtës Konferencë gjersa Denveri është në vendin e dytë të Konferencës Perëndimore.

E Oklahoma City është një pozitë më poshtë se Nuggets, Bostoni zë vendin e pestë të Konferencës Lindore si dhe Orlando është i nënti në Lindje. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Granit Xhaka me dy gola të shpejtë për Arsenalin

Granit Xhaka me dy gola të shpejtë për Arsenalin

Premier League
Përfundon sezoni 2022/23 në Ligën Premier: Kush e siguroi vendin në Evropë dhe kush ra në Championship

Përfundon sezoni 2022/23 në Ligën Premier: Kush e siguroi vendin në Evropë dhe kush ra në Championship

Premier League
Reagon ish-kapiteni i Kosovës për dy ndeshjet e Superligës: E keni degraduar futbollin

Reagon ish-kapiteni i Kosovës për dy ndeshjet e Superligës: E keni degraduar futbollin

Superliga
Goli i shumëpërfolur i Ferizajt ndaj Dukagjinit që ia siguroi barazhin

Goli i shumëpërfolur i Ferizajt ndaj Dukagjinit që ia siguroi barazhin

Superliga
Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Bundesliga
Goli tjetër i përfolur në rrjetet sociale: Trepça '89 po ashtu shënoi në kohën shtesë ndaj Prishtinës

Goli tjetër i përfolur në rrjetet sociale: Trepça '89 po ashtu shënoi në kohën shtesë ndaj Prishtinës

Superliga
Kalo në kategori