Mbrëmë janë zhvilluar tre ndeshje në ligën më të fortë të basketbollit në botë.

New York Knicks, Denver Nuggets dhe Toronto Raptors kanë shënuar fitoret e radhës në këtë kampionat në NBA.

Njujorkezët kanë triumfuar para shikuesve të vetë në Madison Square Garden kundër Orlando Magic me rezultat 108:103.

Nuggetsat ishin më të mirë si vendas në palestrën Pepsi Center kundër Oklahoma CIty Thunder duke triumfuar me rezultat 121:112.

Raptors arritën të triumfojnë në fushën e tyre Scotiabank Arena kundër Boston Celtics me rezultat 118:95.

Pas kësaj, Knikcs zënë pozitën e 15 në Konferencën Lindore, Toronto është i dyti në renditjen tabelore të së njëjtës Konferencë gjersa Denveri është në vendin e dytë të Konferencës Perëndimore.

E Oklahoma City është një pozitë më poshtë se Nuggets, Bostoni zë vendin e pestë të Konferencës Lindore si dhe Orlando është i nënti në Lindje. /Telegrafi/