LAJMI I FUNDIT:

Neville zbulon ‘nënshkrimin e ëndrrave’ për Man Utd dhe identifikon tri pozitat që Solskjaer duhet të forcojë ekipin

Neville zbulon ‘nënshkrimin e ëndrrave’ për Man Utd dhe identifikon tri pozitat që Solskjaer duhet të forcojë ekipin

Gary Neville e konsideron mbrojtësin e Real Madridit, Raphael Varane, si nënshkrimin e tij të ëndrrave për Manchester Unitedin në afatin kalimtar të transferimeve të verës dhe këshillon trajnerin Ole Gunnar Solskjaer të forcojë tre zona të skuadrës së tij.

Djajtë e Kuq pritet të jenë aktivë gjatë verës, dhe të bëjnë përforcime të mëdha për të bërë skuadrën edhe më konkurruese në Angli dhe Evropë.

Drejtuesit e klubit thuhet se janë të interesuar për një tjetër qendërmbrojtës të dëshmuar për të shtuar në ekipin e Old Trafford.

Neville mendon se përforcimi në atë pjesë të fushës duhet të kenë përparësi kur të paraqitet mundësia tjetër për të shpenzuar.

Ish-mbrojtësi i Unitedit ka kryer një pyetje dhe përgjigje në Twitter dhe kur u pyet për të zgjedhur një lojtar që ai do të nënshkruante nga një rival, ai tha: “Varane”.

Reklama

Legjenda e Djajve të Kuq gjithashtu u pyet për ato që ai i konsideron si fushat më shqetësuese për Solskjaer në afatin tjetër kalimtar.

Anglezi mendon se një skuadër e etur për tu rikthyer në gjurmët e trofeve duhet të përforcojë radhët e tyre në pjesën e qendrës së mbrojtjes, qendrës së sulmit dhe në krahun e djathtë të sulmit.

Emra tjerë që janë përfolur për t’u transferuar te Unitedi gjatë verës janë edhe Erling Haaland, Ousmane Dembele dhe Jadon Sancho. /Telegrafi/