LAJMI I FUNDIT:

Neves në listën e dëshirave të tre skuadrave angleze

Neves në listën e dëshirave të tre skuadrave angleze

Ruben Neves ka vendosur të largohet nga Wolverhampton në verën e këtij viti.

Reklama

Mesfushori portugez është pjesë e skaudrës angleze që gjashtë vite dhe ka vendosur të bëj hapin e madh në karrierën e tij.

25-vjeçari ka zgjuar interesimin e skuadrave të mëdha që po planifikojnë një sulm final në afatin kalimtar veror për transferimin e tij.

The Sun ka raportuar se tre klubet e mëdha angleze Liverpool, Manchester United dhe Newcastle United duan ta mbajnë portugezin në Ligën Premier.

Nga ana tjetër Barcelona e ka projektuar transferimin e tij në La Liga, edhe pse gjiganti katalunas nuk është gati t’i përmbush kërkesat e Wolves prej 40 milionë euro.

Kontrata e Neves me Wolverhampton Wanderers skadon nv verën e vitit 2024 dhe lojtari i ka bërë të qartë klubit se nuk do të rinovojë.

Klubet e lartpërmendura angleze janë të gatshme t’i përmbushin kërkesat financiare si të Wolves ashtu edhe të lojtarit dhe e ardhmja e Neves pritet të mbetet në Angli. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Yamal shtatë vite më parë mbante dorën e Ramos para El Clasicos, tani e detyroi të shënojë autogol

Yamal shtatë vite më parë mbante dorën e Ramos para El Clasicos, tani e detyroi të shënojë autogol

La Liga
Xavi shkrihet së qeshuri ku i bëhet një pyetje për dy legjendat e Real Madridit – Barcelona luan kundër tyre brenda pesë ditëve

Xavi shkrihet së qeshuri ku i bëhet një pyetje për dy legjendat e Real Madridit – Barcelona luan kundër tyre brenda pesë ditëve

La Liga
Debat i ashpër mes Ancelottit dhe Vinicius Jr në mes të ndeshjes, në fund dyshja nuk u përshëndet fare

Debat i ashpër mes Ancelottit dhe Vinicius Jr në mes të ndeshjes, në fund dyshja nuk u përshëndet fare

La Liga
'Luftë' mes Barcelonës dhe Sevillës – andaluzianët bojkotuan drekën tradicionale, katalanasit shkëputën çdo marrëdhënie me këtë klub

'Luftë' mes Barcelonës dhe Sevillës – andaluzianët bojkotuan drekën tradicionale, katalanasit shkëputën çdo marrëdhënie me këtë klub

La Liga
Barcelona mposht Sevillën fal një autogoli të Sergio Ramos, rrëmben pozitën e parë në La Liga

Barcelona mposht Sevillën fal një autogoli të Sergio Ramos, rrëmben pozitën e parë në La Liga

La Liga
Florent Muslija i pakapshëm këtë sezon, shkatërron pothuajse i vetëm Schalken

Florent Muslija i pakapshëm këtë sezon, shkatërron pothuajse i vetëm Schalken

Ligat tjera
Kalo në kategori