LAJMI I FUNDIT:

Nesta dhe Silva kalojnë çaste së bashku para përballjes ndërmjet Chelseat dhe Milanit

Nesta dhe Silva kalojnë çaste së bashku para përballjes ndërmjet Chelseat dhe Milanit
(Foto: Instagram/nesta)

Alessandro Nesta ka kaluar çaste të këndshme me Thiago Silvan para ndeshjes së Ligës së Kampionëve ndërmjet Chelseat dhe Milanit.

Reklama

Dy mbrojtësit kaluan tri vite bashkë te Rossonerët (në periudhën 2009-2012), para se braziliani të shkonte te Paris Saint-Germain.

Pas tetë viteve të kaluara në kryeqytetin francez, qendërmbrojtësi u transferua te Chelsea, ku është duke luajtur aktualisht.

View this post on Instagram

A post shared by Alessandro Nesta (@nesta)

Kur luanin së bashku, dyshja kishin krijuar një partneritet të fortë në mbrojtje, saqë në vitin 2009, Nesta kishte thënë: “Thiago Silva do të ma zgjatë jetën si mbrojtës qendror”.

“Lojtar i madh, person i jashtëzakonshëm… Shumë beteja së bashku, mik! Më vjen mirë të të takova, burrë”, ka shkruar legjenda italiane në përshkrimin e fotografive në Instagram.

38-vjeçari Silva shpreson të startojë në ndeshjen e sotme (e mërkurë) ndaj Milanit që është përballje kyçe për rrugëtimin e mëtutjeshëm drejt fazës së eliminimit direkt të Ligës së Kampionëve. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

La Liga
Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Serie A
Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Premier League
Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Tenis
Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Ligat tjera
Trajneri i Napolit bllokon thashethemet për Osimhen, pas lidhjeve me Real Madridin

Trajneri i Napolit bllokon thashethemet për Osimhen, pas lidhjeve me Real Madridin

Serie A
Kalo në kategori