LAJMI I FUNDIT:

Nëse jo Haaland – Chelsea synon një tjetër sulmues

Nëse jo Haaland – Chelsea synon një tjetër sulmues

Erling Haaland është opsioni kryesor i Chelseat për sulmin e tyre në edicionin 2021/2022.

Reklama

The Blues po tentojnë të transferojë sulmuesin norvegjez, pas shkëlqimit te Borussia Dortmundi.

Mirëpo, skuadra gjermane po kërkon së paku 170 milionë euro për ta liruar Haalandit që të kalojë te Chelsea dhe ende nuk ka asnjë ofertë zyrtare.

The Blues mund të ofrojnë lojtarë dhe një shumë të parave, për të bindur Dortmundin që ta shesë lojtarin në këtë afat.

Nëse nuk arrihet marrëveshja mes të dyja palëve, atëherë Chelsea do të tentojë transferimin e Gerard Morenos nga Villareali.

Spanjolli 29-vjeçar në edicionin e kaluar shënoi 30 gola dhe bëri 11 asistime në 46 paraqitje në të gjitha garat.

Kartoni i tij është në vlerën e 30 milionë eurove, e natyrisht se do të ishte një opsion më i lirë, mirëpo jo një zgjidhje e përhershme. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Real Madridi e ka gjetur zëvendësuesin e Benzemas ndërsa punojnë në marrëveshjen sensacionale

Real Madridi e ka gjetur zëvendësuesin e Benzemas ndërsa punojnë në marrëveshjen sensacionale

La Liga
Afati i transferimeve në vitin 2009 i Real Madridit konsiderohet si potencialisht më i miri - afruan 8 yje

Afati i transferimeve në vitin 2009 i Real Madridit konsiderohet si potencialisht më i miri - afruan 8 yje

La Liga
Zyrtare: Leicester City liron shtatë lojtarë

Zyrtare: Leicester City liron shtatë lojtarë

Premier League
Lionel Messi bën një kërkesë speciale për Arabinë Saudite mes vendimit për të ardhmen

Lionel Messi bën një kërkesë speciale për Arabinë Saudite mes vendimit për të ardhmen

Ndërkombëtare
Pesë lojtarë e duan largimin e menjëhershëm nga Chelsea

Pesë lojtarë e duan largimin e menjëhershëm nga Chelsea

Premier League
Zyrtare: Chelsea kompleton transferimin e talentit që u kërkua nga gjigantët evropianë

Zyrtare: Chelsea kompleton transferimin e talentit që u kërkua nga gjigantët evropianë

Premier League
Kalo në kategori