Shanset e dyta jo gjithmonë përfundojnë në dështim. Ka disa çifte që janë ndarë një herë (ose edhe dy herë), por që më pas janë kthyer sërish së bashku dhe ata janë tashmë më të bashkuar se kurrë. Historia e çifteve si ajo e Princit William dhe Kate Middleton na mëson se këto boshllëqe kohore mund të jenë të dobishme për të zbuluar se cilat janë ndjenjat tona më të thella. Kështu që kthimi në krahët e një ish-i mund të shndërrohet në një Ditë të Përjetshme të Shën Valentinit.

Reklama

Gjithmonë ekziston një kohë e duhur për t’i dhënë rrugë dashurisë, dhe këtë e vërtetojnë historitë në këtë artikull, shkruan Bright Side.

Reklama

1. Gigi Hadid and Zayn Malik

Mund të jetë marrëdhënia me më së shumti ulje dhe ngritje në Hollywood, por askush nuk mund ta mohojë që ka qenë shumë romantik momenti kur modelja dhe këngëtari i “One Direction” u takuan në vitin 2015. Pas disa ndarjeve dhe ribashkimeve mes viteve 2016 dhe 2018, duket se dyshja tani janë duke kaluar një moment të shkëlqyer së bashku. Ata janë madje edhe në pritje të fëmijës së tyre të parë.

Reklama
"Jemi shumë të emocionuar", Dua Lipa flet me ngazëllim për shtatzëninë e kunatës Gigi Hadid "Jemi shumë të emocionuar", Dua Lipa flet me ngazëllim për shtatzëninë e kunatës Gigi Hadid

Ne kemi mësuar se sekreti i tyre mund të jetë “një sasi e madhe respekti dhe adhurimi” që ekziston në marrëdhëniet e tyre, edhe kur ato prishen.

Reklama

2. Rose Leslie and Kit Harington

Romanca e tyre në “Game of Thrones” kaloi nga ekrani në jetën reale. Përpjekja e parë në historinë e tyre të dashurisë ishte në vitin 2012, por zgjati vetëm disa muaj. Harington e kuptoi që kimia e tij në ekran me Leslie ishte kryesisht për shkak të miqësisë së tyre të vërtetë. Pas dy vitesh të jetës së veçantë, në vitin 2014 atyre iu dha një shans i dytë dhe nuk duket se janë penduar aspak.

Ata njoftuan fejesën e tyre dhe u martuan në vitin 2018. Mësuam se konsiderimi i njëri-tjetrit një “mik i mirë” është baza e përsosur për të zhvilluar një marrëdhënie të shëndetshme.

Reklama
Reklama

3. Megan Fox dhe Brian Austin Green

Ylli Megan Fox dhe ylli i “Beverly Hills 90210” filluan të takohen kur ajo ishte 18 vjeçare dhe ai ishte 30 vjeçar, në vitin 2004. Ata u fejuan në vitin 2006, por u ndanë në vitin 2009. Pas një viti të ndarë, ata u martuan në vitin 2010 dhe patën dy fëmijë.

Ata njoftuan divorcin e tyre në verën e vitit 2015, por e shtynë atë sepse ajo mbeti shtatzënë me fëmijën e tyre të tretë. Kjo tingëllon mjaft e ndërlikuar, por duhet të ketë dashuri atje. Nga Fox dhe Austin kemi mësuar se dashuria e vërtetë e bën rrugën e vet edhe kur kemi plane të tjera.

Reklama

4. Princi William dhe Kate Middleton

Reklama

Ata u takuan ndërsa studionin në Universitet dhe ata u bënë miq për më shumë se një vit. Shumë kohë të mira së bashku çojnë në një marrëdhënie dhe ata madje u zhvendosën së bashku me dy miq të tjerë që ishin gjithashtu një çift. Në prill të vitit 2007, Princi William dhe Middleton i dhanë fund marrëdhënies së tyre. Çifti vendosi të ndahej gjatë pushimeve.

Princi William e kuptoi që ata të dy ishin shumë të rinj në kohën kur filluan romancën e tyre. Prej tyre, kemi mësuar se një boshllëk në një marrëdhënie mund t’i lejojë secilit person të ketë hapësirë për zhvillimin personal, kështu që ata mund ta vlerësojnë atë kohë dhe të kuptojnë se ishin duke menduar për njëri-tjetrin.

Reklama
Reklama

5. Pink dhe Carey Hart

Pink u takua me vrapuesin profesional Carey Hart në vitin 2001 dhe shansi i parë i tyre për dashuri përfundoi në vitin 2003. Pas një pajtimi, Pink i propozoi Hart në qershor të vitit 2005 gjatë një gare motokrosi, ai tha “po”, dhe ata u martuan në Kosta Rikë në vitin 2006. Pink njoftoi në shkurt të vitit 2008 që ajo dhe Hart ishin ndarë, por çifti nuk e humbi besimin dhe kërkuan këshilla për martesë gjatë ndarjes së tyre.

Në shkurt të vitit 2010, Pink konfirmoi që ajo dhe Hart ishin përsëri bashkë dhe muaj më vonë ata ishin në pritje të fëmijës së tyre të parë. Prej tyre, kemi mësuar se është ide e mirë të kërkojmë disa këshilla të jashtme nëse marrëdhënia fillon të shkojë drejt greminës. Për ta, ajo ka funksionuar në mënyrë perfekte, pasi marrëdhënia e tyre duket se ishte në një fazë të muajit të mjaltit që nga ajo kohë.

Reklama
Reklama

6. Jessica Biel dhe Justin Timberlake

Ata kishin një lidhje të bukur që zgjati katër vjet deri në vitin 2011. Në fillim të atij viti ata vendosën të ndanin rrugët, por vazhduan të ishin miq. Sidoqoftë, dyshimet për lidhjen e tyre ishin jetëshkurtra.

Pas disa muajsh, ata u pajtuan në gusht dhe u fejuan në dhjetor të po atij viti. Ata patën fëmijën e tyre të parë, Silas, në prill të vitit 2015. Tani duket se Shën Valentini për ta është çdo ditë, pasi ata u kthyen përsëri së bashku. Sekreti i tyre është të bëjnë një aventurë të re çdo ditë.

Reklama

7. Justin Bieber dhe Hailey Baldwin

Baldwin ishte një nga fanset e Bieber kur ishte në adoleshencë. Jeta i bashkoi ata dhe ata patën një miqësi të shkurtër nga dhjetori i vitit 2015 deri në janar të vitit 2016. Ndarja ishte disi e turbullt dhe ata kaluan një kohë duke mbetur thjesht miq. Në vitin 2018 ata u pajtuan dhe këtë herë ishte plotësisht e qartë. Ata thanë kurorëzuan dashurinë në një ceremoni zyrtare në vitin 2019.

Reklama

Romanca e tyre tani duket se është në një vend të mirë, pasi Bieber deklaron se zemra e tij kalon një rrahje kur është rreth zemër rë Haileyt. Prej tyre, kemi mësuar se ndonjëherë duhet të presim kohën e duhur për të krijuar një marrëdhënie të pjekur.

Reklama

8. Courteney Cox dhe Johnny McDaid

Ata filluan lidhjen në vitin 2013, pasi Cox u nda nga David Arquette. Ata njoftuan fejesën e tyre në vitin 2014, por ata ndërprenë fejesën e tyre një vit më vonë dhe McDaid u transferua në Angli. Ish-aktorja e serialit “Friends” shpjegoi se kur u kthyen së bashku, marrëdhënia në të vërtetë ishte më e mirë sesa ishte më parë.

Paradoksalisht, pa u fejuar dhe duke qenë në një lidhje në distancë të largët, ajo kuptoi se ajo ishte një person më i mirë pas asaj prishjeje. Kjo na tregon se momentet më të vështira në një marrëdhënie mund të shërbejnë për të forcuar ndjenjat tona.

Reklama

9. Adam Levine dhe Behati Prinsloo

Marrëdhënia e parë midis këngëtarit të “Maroon 5” dhe modeles së “Victoria’s Secret” zgjati pak më shumë se një vit. Ata u ndanë në vitin 2013 dhe Levine filloi një lidhje të re. Ata të dy e kuptuan se ky ishte vendimi më i keq dhe në vitin 2014 ai tashmë ishte kthyer tek ajo me një propozim martese nën krahun e tij.

Ata kanë dy vajza, por Levine zbuloi se ai dëshiron shumë më tepër, pasi ai mendon se të jesh baba është gjëja më argëtuese në planet. Prej tyre, kemi mësuar se një ndarje mund të shërbejë për të sqaruar nëse ndjenjat e dashurisë në shikim të parë janë reale apo jo.

Reklama

Bonus: Danny DeVito dhe Rhea Perlman

Më shumë se 30 vjet i veçojnë këto dy fotografi. Ata u takuan për herë të parë në vitin 1971 dhe u deshën vetëm disa javë para se të transferoheshin së bashku. Pas më shumë se një dekade të jetuarit së bashku, ata u martuan dhe patën tre fëmijë. Sidoqoftë, Perlman dhe DeVito u ndanë në tetor të vitit 2012, por as një vit nuk kaloi para se të pajtoheshin.

Çifti më vonë u ndanë përsëri për herë të dytë në mars të vitit 2017, por ata vazhdojnë të kenë një marrëdhënie të lakmueshme dhe kjo është arsyeja pse ne vendosëm që ata ta meritojnë këtë bonus. Edhe pse të dy nuk jetojnë më, Perlman ka thënë se nuk ka ndërmend të divorcohet nga DeVito. Lidhja e tyre prej katër dekadash na tregon se edhe pas një ndarjeje “thyerje të fortë”, nëse ka respekt dhe dashuri, një marrëdhënie e mirë do të mbijetojë. /Telegrafi/