LAJMI I FUNDIT:

Në Veles shpërthen zjarr i madh

Në Veles shpërthen zjarr i madh

Shpërthen zjarr në Liqenin e Velesit, ndërsa për vendosjen e zjarrit nën kontroll është kërkuar edhe intervenimi i avionëve të Drejtorisë për Mbrojtje dhe Shpëtim.

Reklama

Komuna e Velesit u bënë thirrje qytetarëve që të mos lëvizin pranë zjarreve tek liqeni, dhe shoferët që kalojnë autostradën të drejtojnë automjete me kujdes, sepse tymi është zvogëluar dukshmëria dhe po pengon sigurinë në komunikacion.

Qendra e Menaxhimit të Krizave njofton se zjarri shpërtheu në afërsi të fshatit Otovica, ku po digjen pylli me pisha dhe bar i thatë./Telegrafi/