Jetmir Topalli pati një paraqitje individuale impresionuese në humbjen 5-2 të Istanbulsporit ndaj Fenerbahces në kuadër të javës së 12-të në Superligën e Turqisë.

Derisa pjesa e parë përfundoi 2-0 për mysafirët, në 45 minutat e dytë, lojtari kosovar ishte i pandalshëm.

Fillimisht, Topalli ia doli të shënonte për 2-1 në minutën e 48-të, por Fenerbahce nuk u ndal me gola dhe shënoi për 3-1.

Jetmiri (67’) u fut edhe një herë në listën e golashënuesve, derisa Muammer Sarikaya ishte asistuesi.

Mirëpo, Fenerbahce shënoi edhe dy gola të tjera, për rezultatin final 5-2.

Topalli aktualisht ka tri gola në elitën e futbollit turk, duke vazhduar kështu një formë të mirë atje. /Telegrafi/

Reklama