LAJMI I FUNDIT:

Ndryshimi i madh i Bradley Cooper për rolin e dirigjentit Leonard Bernstein

Ndryshimi i madh i Bradley Cooper për rolin e dirigjentit Leonard Bernstein
(Foto: Twitter/Netflix)

Bradley Cooper e ka ndryshuar aq shumë dukjen për rolin në filmin “Maestro”, sa që nuk njihet.

Reklama

Në realizimin e ri të Netflix, ai luan rolin e dirigjentit amerikan, Leonard Bernstein. Muzikanti i njohur lindi në vitin 1918, ndërsa ndërroi jetë në vitin 1990 për shkak të sulmit në zemër që erdhi si pasojë e pamjaftueshmërisë së mushkërive.

Në fotografitë promovuese shihet Cooper në rolin e Bernsteinit të ri, ndërsa krahas tij është aktorja Carey Mulligan.

(Foto: Twitter/Netflix)

Po ashtu, shfaqet aktori duke portretizuar protagonistin kryesor edhe në vitet e pjekurisë, ku ka pësuar një ndryshim të madh në dukje.

Gjeniu Leonard Bernstein
Lexo po ashtu Gjeniu Leonard Bernstein
(Foto: Twitter/Netflix)

Ka qenë pikërisht Cooper që e ka shkruar skenarin së bashku me Josh Singer, derisa të famshmit Martin Scorsese dhe Steven Spielberg janë producentë të filmit.

Xhirimet tashmë janë duke u zhvilluar, ndërsa premiera pritet të jepet gjatë vitit 2023.

(Foto: Twitter/Netflix)

“Si fëmijë kam qenë i fiksuar me dirigjimin dhe ushtroja me orë të tëra. Spielberg e dinte këtë. Më pyeti nëse doja ta portretizoja Bernsteinin, ndërsa kur e pa ‘A Star Is Born’, e kuptoi se mund të shkruaja edhe një skenar të mirë”, kishte treguar aktori në emisionin The Late Show with Stephen Colbert në muajin janar të këtij viti. /Telegrafi/

(Foto: Twitter/Netflix)

Në trend Magazina

Më shumë
Mediat angleze shkruajnë për modelen nga Kosova - Franceska Murati, refugjatja që dikur bullizohej në shkollë u shpall

Mediat angleze shkruajnë për modelen nga Kosova - Franceska Murati, refugjatja që dikur bullizohej në shkollë u shpall "Mis Central London"

Magazina
Olta Gixhari shfaqet tërë shkëlqim në paraqitjen nga bregdeti

Olta Gixhari shfaqet tërë shkëlqim në paraqitjen nga bregdeti

Magazina
E njohur për figurën e admiruar trupore, Ana Kabashi josh në pozat me bikini

E njohur për figurën e admiruar trupore, Ana Kabashi josh në pozat me bikini

Magazina
Blero i bën një dedikim emocional të dashurës së re për ditëlindje: I yti që nga prekja e parë, i yti përjetësisht

Blero i bën një dedikim emocional të dashurës së re për ditëlindje: I yti që nga prekja e parë, i yti përjetësisht

Magazina
Oriola Marashi mahnit me linjat trupore në bikini

Oriola Marashi mahnit me linjat trupore në bikini

Magazina
Oriola Marashi shfaqet provokuese gjatë realizimit të kampanjës së re për

Oriola Marashi shfaqet provokuese gjatë realizimit të kampanjës së re për "Guess"

Magazina
Kalo në kategori