LAJMI I FUNDIT:

Ndeshjet finale në Kampionatin U14 dhe U16 të Kosovës, në të dy konkurrencat në volejboll, luhen të dielën

Ndeshjet finale në Kampionatin U14 dhe U16 të Kosovës, në të dy konkurrencat në volejboll, luhen të dielën

Më 26 qershor, në Pallatin e Rinisë dhe Sporteve në Prishtinë, zënë vend përballjet finale të grupmoshës nën 14 dhe nën 16-vjeç.

Reklama

Finalja në kategorinë U14, meshkujt, mes Feronikelit dhe Malishevës, fillon në ora 11:00 dhe hap ditën e finaleve.

Finalistët e grupmoshës U14 femrat përcaktohen të shtunën, më 25.06.2022, në Ferizaj dhe luajnë finalen në ora 12:30.

Sa i përket grupmoshës U16, meshkujt, të dielën me fillim nga ora 13:30 zhvillohet gjysmëfinalja e parë mes Prishtina Vollej M dhe Malishevës, ndërsa Kaçaniku – Vëllaznimi është ndeshja e dytë gjysmëfinale që fillon nga ora 14:30. Finalja luhet me fillim nga ora 18:30.

Në konkurrencën e femrave, Gjinoci – Drita është çifti i parë gjysmëfinal në përballjen që luhet me fillim nga ora 15:30, e përcjell nga gjysmëfinalja e dytë mes Ferizajt dhe Malishevës nga ora 17:00. Finalja luhet me fillim nga ora 20:00.

Në trend Sport

Më shumë
Para nëntë muajsh fitoi Kupën e Botës, dhe tani po i jep fund karrierës - çfarë po ndodh me Papu Gomez?

Para nëntë muajsh fitoi Kupën e Botës, dhe tani po i jep fund karrierës - çfarë po ndodh me Papu Gomez?

Ndërkombëtare
Pochettino u dërgon mesazh pronarëve të Chelseat pas disfatës nga Aston Villa

Pochettino u dërgon mesazh pronarëve të Chelseat pas disfatës nga Aston Villa

Premier League
Notat e lojtarëve: Atletico Madrid 3-1 Real Madrid, zhgënjen Vazquez

Notat e lojtarëve: Atletico Madrid 3-1 Real Madrid, zhgënjen Vazquez

La Liga
Harry Kane zbulon idhullin e tij të fëmijërisë që luante te Barcelona, nuk është ai që do të prisnit

Harry Kane zbulon idhullin e tij të fëmijërisë që luante te Barcelona, nuk është ai që do të prisnit

Ndërkombëtare
Humbja ndaj Newcastle shënon rekord të zi për Sheffieldin

Humbja ndaj Newcastle shënon rekord të zi për Sheffieldin

Premier League
Ndodh edhe kjo: PSG mendon ta largojë Dembelen një muaj pasi e bleu, tre klube angleze e duan huazimin e tij në janar

Ndodh edhe kjo: PSG mendon ta largojë Dembelen një muaj pasi e bleu, tre klube angleze e duan huazimin e tij në janar

Premier League
Kalo në kategori