LAJMI I FUNDIT:

Ndeshja ndaj Spezias është vendimtare për trajnerin Fonseca

Ndeshja ndaj Spezias është vendimtare për trajnerin Fonseca

Përplasja e ardhshme me Spezian mund të jetë vendimtare për të ardhmen e trajnerit të Romës, Paulo Fonseca, i cili mund të shkarkohet.

Reklama

Giallorossët u eliminuan nga 1/8-ta në Coppa Italia nga skuadra e sapo promovuar e Serie A në fillim të kësaj jave.

Të shtunën, të dy ekipet takohen përsëri në Stadio Olimpico për ndeshjen e vlefshme për kampionat dhe kjo vlen shumë për trajnerin Fonseca.

Tensione te Roma, lojtarët kundër vendimit të klubit
Lexo po ashtu Tensione te Roma, lojtarët kundër vendimit të klubit

Sipas mediumit Il Corriere dello Sport, ndeshja mund të jetë vendimtare për të ardhmen e Fonsecas pavarësisht se Roma aktualisht është e katërta në tabelë.

Drejtori i ri i përgjithshëm Tiago Pinto është i bindur që Fonseca është ende personi i duhur për këtë punë dhe Dan dhe Ryan Friedkin gjithashtu preferojnë të mos zëvendësojnë trajnerin e tyre para fundit të sezonit.

Sidoqoftë, trajneri portugez duhet ta mundë Spezian nesër nëse dëshiron ta mbajë të sigurt punën e tij pasi Massimiliano Allegri tashmë ka informuar drejtorët e Romës se është “magjepsur” nga Giallorossët.

Roma konsideron katër trajnerë si pasues të Fonsecas, Allegri dhe Sarri më favoritë
Lexo po ashtu Roma konsideron katër trajnerë si pasues të Fonsecas, Allegri dhe Sarri më favoritë

Ish-trajneri i Juventusit është kandidati numër 1 për të zëvendësuar Fonseca, nëse ai shkarkohet. Allegri kërkon një pagë prej shtatë milionë euro në vit, por mund të ulë kërkesën e tij për t’u kthyer në veprim pas pothuajse dy vitesh pasivitet.

Sipas raportit, Maurizio Sarri, Leonardo Jardim dhe një kthim i Luciano Spalletti po konsiderohen gjithashtu nga Giallorossët. /Telegrafi/   

Në trend Sport

Më shumë
Caktohet përfundimisht se ku do të zhvillohet ndeshja Zvicër - Kosovë

Caktohet përfundimisht se ku do të zhvillohet ndeshja Zvicër - Kosovë

Ndërkombëtare
Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

La Liga
Po bën gabime skandaloze, Ten Hag thyen heshtjen dhe tregon se çfarë do të bëj me Onanan

Po bën gabime skandaloze, Ten Hag thyen heshtjen dhe tregon se çfarë do të bëj me Onanan

Premier League
Si u detyrua Boateng nga Barcelona që të gënjente në pyetjen që iu bë gjatë prezantimit të tij

Si u detyrua Boateng nga Barcelona që të gënjente në pyetjen që iu bë gjatë prezantimit të tij

La Liga
Kriza e madhe që ka kapluar Unitedin, Eriksen zbulon se çfarë po ndodhë në dhomat e zhveshjes

Kriza e madhe që ka kapluar Unitedin, Eriksen zbulon se çfarë po ndodhë në dhomat e zhveshjes

Premier League
I vetmi që shkëlqeu te United, Hojlund godet rëndë bashkëlojtarët e tij

I vetmi që shkëlqeu te United, Hojlund godet rëndë bashkëlojtarët e tij

Premier League
Kalo në kategori