LAJMI I FUNDIT:

‘Ndeshja e paqes”, Ronaldinho fiton ndaj Maradonas (Foto/Video)

‘Ndeshja e paqes”, Ronaldinho fiton ndaj Maradonas (Foto/Video)

‘Ndeshja e paqes’ ka përfunduar me rezultat 4-3 për skuadrën me fanella të bardha.

Reklama
capture-20161012-234658
Ekipi i kaltër (ana e majtë) dhe ekipi i bardhë (ana e djathtë), në foto keni lojtarët pjesëmarrës në këtë takim për të dy skuadrat.

Në pjesën e parë skuadra me fanella kaltra kaluan në epërsi me golin e Antonio Di Natales në minutën e dytë.

224425374-cb804400-8be4-4786-8f47-06185a8472b3

Pas tre minutash barazoi Kanoute pas një asistimi të bukur nga Ronaldinho.

Maradona e tepron, kacafytet dhe e ofendon Veronin në ‘Ndeshjen e paqes’ (Foto/Video)
Lexo po ashtu Maradona e tepron, kacafytet dhe e ofendon Veronin në ‘Ndeshjen e paqes’ (Foto/Video)

220415754-bd072043-0414-47c6-96a3-e107d5c4a20d

Epërsia e re për blutë shpejtë pas një goli të bukur nga Francesco Totti jashtë zonës së rreptësisë.

222145700-6753d03e-787d-4a27-8cc9-05e070eda035

Pjesa e parë përfundoi me rezultat 2-2 fal golit të Bojan Krkic, i cili iu kthye golave në Olimpico.

224406196-38afde7e-fa05-41aa-89c7-1aab60bb4904

Në pjesën e dytë me inkuadrimin e një kampioni si Rui Costa, të bardhët kaluan në epërsi në 3-2 me golin e Crespos, por rezultati u barazua edhe një herë nga blutë, këtë herë shënoi argjentinasi tjetër, Nicolas Burdisso.

224625404-ce98ea2f-0061-4937-b570-14ef57f150d4

Goli i fitores për të bardhët erdhi nga Cavenaghi. /Telegrafi/

215656314-612d51e9-14b3-4625-9242-f731e629538b

215704394-11cf4cf7-609a-4681-8b35-cd46dda83c1a

215712648-203f02b1-6c41-4471-973b-f07bb425a20f

215720134-6b6c5d11-2cd2-444f-8e2f-677e6d5762c3 220133382-267f5bc9-1288-4b01-829d-f12641611fa8

220309443-34e45087-6ba7-4f72-8a0d-765ec0864e1f

220346599-65c3c691-c54b-4a6b-a7c1-e3bddaf76e3e  220504949-b09ea1a8-27b2-46d7-829c-daffce2bb7ca

220514696-09216c13-fb12-4e5b-a2d1-72852ef5ce69   224103552-17132502-2df9-4f9c-8a33-8d83563d9786

224510996-0b6e51d1-9eae-413d-8beb-66c17cdcdd1c

224625404-ce98ea2f-0061-4937-b570-14ef57f150d4

224643870-8b1e2742-f480-40d8-9a7f-656143d1f286

230500445-55dc29eb-ff6e-4aca-ab26-7203d2fa55db

232227454-daff5803-5895-4690-9db8-d799c91582b0

232322056-802582ef-6502-415b-afb3-0ee6b7c24b5c

232331417-37d43b6e-51e1-4046-8f1c-6bf69d0cc6b6