Ndërpritet për disa minuta ndeshja e FA Cup në Angli, përleshje masive mes dy tifozerive

Skena shokuese u shfaqën në ndeshjen e FA Cup mes West Brom dhe Wolves pasi tifozeritë e të dyja klubeve u përfshin në një përleshje masive, duke bërë që të ndërpritet ndeshja për disa minuta.

Këto dy skuadra u takuan sot (e diel) në kuadër të rrethit të katërt në kuadër të FA Cup.

Wolves po avanconte me një rezultat komod prej 2-0 falë golave nga Pedro Neto dhe Matheus Cunha.

Gjithçka nisi në momentin kur u shënua goli i dytë pasi tifozët e Wolves u munduan që t’i provokojnë ata të ekipit vendas. Policia u përpoq që të intervenoi, por sidoqoftë situata doli jashtë kontrollit.

Komentatori i ndeshjes tha se ai nuk kishte parë skena të tilla në Angli që një kohë të gjatë dhe u mundua ta largojë vëmendjen nga ato skena, duke refuzuar që të flas për atë që realisht po ndodhte në fushë.

Në stadium më pas në një ekran gjigant u shfaq mesazhi: “Ju lutem rikthehuni në ulëset e juaja. Hyrja brenda fushës së lojës është një krim”.

Pasi ndeshjau ndërpre për disa minuta, vendimi u mor që dy skuadrat të riktheheshin përsëri për të zhvilluar ndeshjen aty ku mbeti./Telegrafi/

Grushte të fuqishme dhe hedhje në tokë, turko-gjermani Cinkara e fiton luftën ndaj boksierit kosovar Armend Xhoxhaj

Ish-legjenda e Liverpoolit tregon ‘arsyen e vetme’ që çoi tek përplasja e Salahut me Kloppin

Salah dhe Klopp përfshihen në një përplasje të furishme verbale – egjiptiani duhej të qetësohej nga Nunez

Klubi i ka 2,2 milionë euro borxh, ylli i Kosovës tregon si e ndërpreu kontratën falë FIFA-s

Pamje të reja nga përplasja e Salahut me Kloppin tregojnë saktësisht se çfarë ka ndodhur

Tuchel e ka analizuar Real Madridin në detaje – por zbulon një shqetësim të madh para ndeshjes