LAJMI I FUNDIT:

Ndërhyrje e tmerrshme në të, Matheus Cunha reagon dhe zbulon plagët në trupin e tij

Ndërhyrje e tmerrshme në të, Matheus Cunha reagon dhe zbulon plagët në trupin e tij

Ekuador – Brazil ka qenë një ndeshje e ‘çmendur’, me kartonë të shumë dhe rivalitet të madh në fushë.

Reklama

Një ndeshje që përfundoi baras 1-1 derisa u panë shtatë kartonë të verdhë dhe dy të kuq.

Kartoni i parë i kuq shkoi për portierin e vendasve Dominguez i cili bëri një ndërhyrje të tmerrshme ndaj sulmuesit brazilian Matheus Cunha.

Dominguez  e goditi me thumbat e këpucëve të tij sportive në qafë sulmuesin brazilian dhe gjyqtari e përjashtoi menjëherë nga loja.

Tani ka ardhur reagimi i brazilianit në rrjetet sociale, duke falënderuar të gjithë për mesazhet e shumta dhe ka konfirmuar se është mirë.

Madje Cunha e ka marrë me sportivitet këtë, pasi ka shkruar se nuk e di se si do t’ia shpjegoj këtë gjë në shtëpi.

“Faleminderit për mesazhet, jam mirë, thjesht nuk e di si do t’ua shpjegoj në shtëpi këtë”, ka shkruar Cunha në llogarinë e tij në Instagram.

Gjithsesi Cunha ka shpëtuar mirë, edhe pse shenjat nga ndërhyrja e tmerrshme vazhdon t’i ketë në trup. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Mbappe e goditi me top në fytyrë një vajzë para ndeshjes – ai e nxori nga tribunat për ta dërguar te mjeku, pas ndeshjes i bëri një dhuratë

Mbappe e goditi me top në fytyrë një vajzë para ndeshjes – ai e nxori nga tribunat për ta dërguar te mjeku, pas ndeshjes i bëri një dhuratë

Ligue 1
Xhaka publikon një fotografi ku paralajmëron largimin nga Arsenali: Faleminderit Gunners

Xhaka publikon një fotografi ku paralajmëron largimin nga Arsenali: Faleminderit Gunners

Premier League
Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Bundesliga
Salihamidzic reagon pasi u shkarkua nga Bayerni: Nuk ishte një situatë e lehtë, por kjo skuadër do ta fitoj Ligën e Kampionëve

Salihamidzic reagon pasi u shkarkua nga Bayerni: Nuk ishte një situatë e lehtë, por kjo skuadër do ta fitoj Ligën e Kampionëve

Bundesliga
Portieri i PSG-së është në gjendje të rëndë pasi është rrëzuar nga kali dhe është dërguar me urgjencë në spital

Portieri i PSG-së është në gjendje të rëndë pasi është rrëzuar nga kali dhe është dërguar me urgjencë në spital

Ligue 1
Guardiola: A e dini sekretin e suksesit tim? Unë do të ju them

Guardiola: A e dini sekretin e suksesit tim? Unë do të ju them

Premier League
Kalo në kategori