LAJMI I FUNDIT:

Ndërhyrja e Mallos në Luis Suarezin prodhoi përplasje të ashpër dhe dy kartonë të kuq

Ndërhyrja e Mallos në Luis Suarezin prodhoi përplasje të ashpër dhe dy kartonë të kuq

Në minutën e gjashtë të kohës shtesë në takimin mes  Celta Vigo dhe  Atletico Madridit, gjërat tashmë ishin shumë të tensionuar pasi vendasit kërkuan një barazim.

Pastaj, kur kapiteni i Celta Vigos, Hugo Mallo bëri një përballje të ashpër me Luis Suarez, kaosi shpërtheu.


Përparësia u luajt fillimisht, por më pas Mario Hermoso u përball me Mallon për t’ia bërë me dije se kishte sjellje të ndyrë.

Aty, gjërat nuk kaluan qetësisht dhe anëtari i Celta Vigos kapi për fyti atë të Altletico Madridit.

Disa lojtarë më pas shtynë njëri -tjetrin, ndërsa të tjerët u tërhoqën fizikisht nga shokët e skuadrës.

Pasi përleshja përfundimisht u ndalua, gjyqtari Jose Luis Munuera Montero përjashtoi Mallo dhe Hermoson.

Momente më vonë, trajneri i fitnesit të Atleticos, Profe Ortega u përjashtua gjithashtu për një koment të bërë nga banka rezervë.

Atletico Madrid ishte tashmë i zemëruar me gjyqtarin pasi u dha një penallti kundër tyre për një prekje të diskutueshme të lojës më dorë, me ndeshjen që përfundoi 2-1. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Kanë investuar miliona, por mbesin amator dhe qesharak: Penalltia e shkaktuar në Arabinë Saudite bën xhiron e botës

Kanë investuar miliona, por mbesin amator dhe qesharak: Penalltia e shkaktuar në Arabinë Saudite bën xhiron e botës

Premier League
Kur shteti themelon një klub futbolli: Bleu të gjithë lojtarët më të mirë, fitoi titullin me të gjitha fitore

Kur shteti themelon një klub futbolli: Bleu të gjithë lojtarët më të mirë, fitoi titullin me të gjitha fitore

Ndërkombëtare
Tri klube angleze pas Mathys Tel, mësohen arsyet se pse i riu është i jashtëzakonshëm para porte

Tri klube angleze pas Mathys Tel, mësohen arsyet se pse i riu është i jashtëzakonshëm para porte

Bundesliga
Kryetari i FFK-së, Agim Ademi për përzgjedhësin e ri: Kanë aplikuar 26-27 trajnerë, këto janë tri kriteret që duhet t’i plotësojnë

Kryetari i FFK-së, Agim Ademi për përzgjedhësin e ri: Kanë aplikuar 26-27 trajnerë, këto janë tri kriteret që duhet t’i plotësojnë

Përfaqësuesja e Kosovës
Notat e lojtarëve, Juventus 1-0 Napoli: Vlerësimi për Amir Rrahmanin dhe të tjerët

Notat e lojtarëve, Juventus 1-0 Napoli: Vlerësimi për Amir Rrahmanin dhe të tjerët

Serie A
Si është të jesh trajner i Cristiano Ronaldos? Ikona italiane Andrea Pirlo tregon përvojën me menaxhimin e CR7 në Juventus

Si është të jesh trajner i Cristiano Ronaldos? Ikona italiane Andrea Pirlo tregon përvojën me menaxhimin e CR7 në Juventus

Serie A
Kalo në kategori