LAJMI I FUNDIT:

NBA: Lakers fitojnë ndaj 76-ers, Clippers mposhtin Oklahoman

NBA: Lakers fitojnë ndaj 76-ers, Clippers mposhtin Oklahoman

Ka përfunduar edhe një xhiro në ligën më atraktive të basketbollit në botë, NBA, derisa shumica e rezultateve ishin të pritura.

Reklama

Në ndeshjen kryesore të mbrëmjes në mes të LA Lakers dhe Philadelphia 76ers, fitore shënuan Lakers me rezultat 120-107.

Më i dalluari në këtë fitore të Lakers ishte Anthony Davis me 37 pikë e 13 kërcime.

Ndeshje tjetër interesante ishte edhe ajo në mes të Oklahoma City Thunder dhe Los Angeles Clippers, ku fitore shënuar Clippers me rezultat 109-94.

Më i dalluari dhe më meritori në këtë fitore të madhe të Clippers ishte Andrew Wiggins me dyshifror të dyfishtë me 22 pikë dhe 10 asistime.

Takim interesant ishte edhe ai në mes të Brooklyn Nets dhe Boston Celtics, ku ndeshja nuk përfundoi me kohën e rregullt.

U deshën vazhdimet për ta zgjedhur fituesin dhe ata ishin Nets, të cilët triumfuan 129-120.

Rezultatet e të gjitha ndeshjeve tjera të zhvilluara në NBA:

Charlotte Hornets 103-104 San Antonio Spurs

New Orleans Pelicans 134-139 Minnesota Timberwolves

Denver Nuggets 100-116 Golden State Warriors

Phoenix Suns 114-123 Toronto Raptors

Sacramento Kings 133-126 Washington Wizards

/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
“Është shumë e thjeshtë”, Erik Ten Hag shpjegon arsyet që çuan deri tek humbja ndaj Crystal Palace

“Është shumë e thjeshtë”, Erik Ten Hag shpjegon arsyet që çuan deri tek humbja ndaj Crystal Palace

Premier League
Jurgen Klopp: Nuk kam parë kurrë një ndeshje si kjo, vendime të çmendura

Jurgen Klopp: Nuk kam parë kurrë një ndeshje si kjo, vendime të çmendura

Premier League
Tifozët e Crvena Zvezdës vajtojnë terroristin e tyre që u vra në Kosovë

Tifozët e Crvena Zvezdës vajtojnë terroristin e tyre që u vra në Kosovë

Ligat tjera
‘El Clasico’ i basketbollit kosovar i takon Trepçës

‘El Clasico’ i basketbollit kosovar i takon Trepçës

Super Liga
Policia e Kosovës nuk lejon shpalosjen e banerit nga tifozeria “Torcida” për ngjarjet ne veri

Policia e Kosovës nuk lejon shpalosjen e banerit nga tifozeria “Torcida” për ngjarjet ne veri

Super Liga
Kalo në kategori