LAJMI I FUNDIT:

NBA: Chicago Bulls fiton ndaj San Antonio Spurs, Orlando Magic pëson humbje nga Miami Heat

NBA: Chicago Bulls fiton ndaj San Antonio Spurs, Orlando Magic pëson humbje nga Miami Heat

Ka përfunduar edhe një xhiron në NBA, por nuk e kishte shkëlqimin si në herët e tjera.

Vdekja e Kobe Bryant i ka shokuar të gjitha klubet e basketbollit në SHBA, duke respektuar të gjitha 24 sekondëshin pa sulmuar kundërshtarin në nderim të legjendës.

Chicago Bulls ka arritur të marrë një fitore dramatike ndaj San Antonio Spurs me rezultat 110 – 109.

Spurs e filluan mjaftë mirë takimin, duke triumfuar në çerekun e parë me 28-21, por që i dyti u takoi vendasve me 29-20.

Pjesa e dytë, më saktësisht çereku i tretë përsëri ishte në të mirë të San Antonio Spurs, që e fituan me 37-25, mirëpo Bulls u rikthyen në të katërtin me 35-24.

Shtyhet derbi lokal në mes të Lakers dhe Clippers shkaku i vdekjes së Kobe Bryant
Lexo po ashtu Shtyhet derbi lokal në mes të Lakers dhe Clippers shkaku i vdekjes së Kobe Bryant

Më fund rezultati në semafor tregonte rezultatin përfundimtar 110-109, me vetëm një pikë diferencë.

Fitore në këtë javë këtë xhiron kanë marrë edhe Dallas Mavericks që e ka mposhtur Oklahoma City Thunder 107-97.

Në kohën shtesë ka fituar edhe Sacramento Kings kundër Minnesota Timberwolves 133-129.

https://twitter.com/SacramentoKings/status/1222012501732159488

Rezultatet e të gjitha takimeve:

Detroit Pistons 100-115 Cleveland Cavaliers

https://twitter.com/DetroitPistons/status/1221969908692590593

Miami Heat 113-92 Orlando Magic

Utah Jazz 117-126 Houston Rockets. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Barcelona e gatshme ta shesë

Barcelona e gatshme ta shesë "përbindëshin" - ia cakton çmimin

La Liga
“Janë Mbappe, Vinicius, Rodrygo dhe Bellingham” – Sulmuesi i Real Madridit shpjegon vendimin për t’u larguar

“Janë Mbappe, Vinicius, Rodrygo dhe Bellingham” – Sulmuesi i Real Madridit shpjegon vendimin për t’u larguar

La Liga
U kritikua për golin e dytë të Italisë, reagon për herë të parë Hysaj

U kritikua për golin e dytë të Italisë, reagon për herë të parë Hysaj

Kombëtarja e Shqipërisë
Jose Mourinho e emëron superyllin e Real Madridit si lojtarin e ri më të mirë në botë

Jose Mourinho e emëron superyllin e Real Madridit si lojtarin e ri më të mirë në botë

La Liga
Transferimi “më i dobët” i Kloppit tek Liverpooli, mund t’i bashkohet Arsenalit këtë verë

Transferimi “më i dobët” i Kloppit tek Liverpooli, mund t’i bashkohet Arsenalit këtë verë

Premier League
Rekordi i tij u thye nga Nedim Bajrami, flet futbollisti rus Kirichenko: Nuk e prisja nga Shqipëria

Rekordi i tij u thye nga Nedim Bajrami, flet futbollisti rus Kirichenko: Nuk e prisja nga Shqipëria

Ndërkombëtare
Kalo në kategori