0Shares

Keylor Navas ka folur për Superkupën e Spanjës, ku beson dhe shpreson që skuadra e tij, Real Madridi do ta fitojë përball Barcelonës, ndërsa ka folur edhe për largimin e Neymarit.

Portieri i Real Madridit, Keylor Navas, ka thënë se klubi i tij ka përball “lojtarë të mëdhenj”, me të cilët do të përballet nesër (e diel) në finalen e Superkupës së Spanjës ndaj Barcelonës, ndaj nuk do të ketë sekrete në këtë drejtim.

Lojtarët i kanë kërkuar Prezit të mbajë Navasin Lojtarët i kanë kërkuar Prezit të mbajë Navasin

“Ekipi është i qetë, i vetëdijshëm për përgjegjësinë që vjen. Mbërrijmë në këtë ndeshje me besim dhe duke e ditur se do të jetë e vështirë. 66 ndeshje duke shënuar? Është gjithmonë e rëndësishme për të shënuar. Në qoftë se duam të fitojmë, duhet të shënojmë dhe ne kemi një ekip të madh për ta bërë këtë”, ka thënë fillimisht Navas.

“Neymar? Nuk është sekret talenti i Neymarit, por ne e dimë dhe nuk mund të mendojnë se Barcelona është tashmë më e dobët pa sulmuesin brazilian. Ai që do të luajë në të njëjtën pozitë do të japë gjithçka për të fituar”, transmeton TS.

Del Bosque: Barça mund të jetë ekip më i mirë pa Neymarin Del Bosque: Barça mund të jetë ekip më i mirë pa Neymarin

“Përshtatja e të rinjve? Ne kemi një grup të madh lojtarësh dhe në kohën kur dikush vjen përsëri, përshtatja në familje është e lehtë”.

“Dy ndeshje për fituesin e Superkupës së Spanjës? Në fund të fundit ju duhet të përshtateni me atë që është. Janë për t’u luajtur dy ndeshje, në të cilat duhet të hyjmë me të njëjtin mentalitet. Ne do të shkojmë me mentalitetin tonë, për të fituar”.

“Barcelona me trajner Valverde? Ajo ka lojtarë të mëdhenj dhe një ide të qartë se si luan. Barcelona mund të ndryshojë pak në varësi të trajnerit, pasi loja e saj është e qartë”, përfundoi portieri i Mbretërve.

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)