Ish-bashkëlojtari i Sergio Agueros te Manchester City, Samir Nasri, ka konfirmuar se sulmuesi argjentinas do të tërhiqet nga futbolli si pasojë e një problemi me zemrën.

Nasri dha një intervistë për mediat në Francë në të cilën ai tha se kishte folur me sulmuesin e Barcelonës dhe se ai kishte konfirmuar se do të pensionohej nga futbolli i luajtur.

“Kun sapo më dërgoi një mesazh dhe, për fat të keq, është e vërtetë”, ka thënë fillimisht Nasri për Canal+ France.

Sergio Aguero javën e ardhshme konfirmon pensionimin nga futbolli pas problemeve me zemër? Sergio Aguero javën e ardhshme konfirmon pensionimin nga futbolli pas problemeve me zemër?

“Jam shumë i trishtuar për këtë. Ai ka qenë një lojtar që të gjithë e njohin. Ai ka qenë një lojtar fantastik dhe është një person i madh”.

Reklama

“Është vërtetë një ndjenjë e dhimbshme sepse nuk është zgjedhja e tij, ai ka qenë i detyruar ta bëjë këtë”.

Reklama

“Unë e di se sa shumë ai e do këtë sport dhe ta shohësh atë të ndalojë së luajturi kështu është një ndjenjë e dhimbshme”.

“I dërgova kurajë dhe dashuri sepse ai është dikush që e vlerësoj jashtëzakonisht shumë”, përfundoi ish-mesfushori francez. /Telegrafi/