LAJMI I FUNDIT:

Napoli me katër mungesa ndaj Milanit në Kupën e Italisë

Napoli me katër mungesa ndaj Milanit në Kupën e Italisë
Foto: Napoli/Twitter

Napoli është pa katër lojtarë: Raul Albiol, Elseid Hysaj, Amin Younes dhe Simone Verdi për çerekfinalen e Kupës së Italisë kundër Milanit.

Klubi napolitan do të udhëtojë drejt San Siros nesër (e martë) për ndeshjen çerekfinale të Kupës së Italisë ndaj Milanit.

Megjithatë, Carlo Ancelotti do të ketë kokë-dhimbje shkaku i katër mungesave për këtë ndeshje.


Sipas mediumit italian Corriere dello Sport, dyshja mbrojtëse Albiol dhe Hysaj janë përjashtuar nga udhëtimi në Milano shkaku i ‘lodhjeve të lehta’.

Verdi ka një ndeshje ndalesë në Kupës të bartur nga sezoni i kaluar dhe Younes – i cili humbi dy ndeshjet e fundit të Napolit shkaku i gripit – mund të largohet.

Megjithatë, mesfushori Allan kthehet në skuadër pas zhdukjes së të dielës në Serie A në San Siro për shkak të spekulimeve rreth së ardhmes së tij.

Ndeshja pritet të fillojë nga ora 20:45 dhe luhet vetëm një ndeshje.

Skuadra e Napolit:

Meret, Ospina, Karnezis; Malcuit, Maksimovic, Koulibaly, Luperto, Ghoulam, Mario Rui; Diawara, Hamsik, Fabian, Allan, Zielinski, Ounas; Mertens, Insigne, Milik, Callejon, Gaetano

/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Goditje e rëndë për Barcelonën: Nuk do të mund të regjistrojë asnjë transferim derisa të marrë një vendim tronditës

Goditje e rëndë për Barcelonën: Nuk do të mund të regjistrojë asnjë transferim derisa të marrë një vendim tronditës

La Liga
Autogoli i vitit u shënua nga Vida në portën e Strakoshës - AEK kishte katër gola epërsi, por mbeti me një

Autogoli i vitit u shënua nga Vida në portën e Strakoshës - AEK kishte katër gola epërsi, por mbeti me një

Ligat tjera
Ylli i Chelseat kapet me rivalin në ndeshje miqësore vetëm pas dy minutave lojë

Ylli i Chelseat kapet me rivalin në ndeshje miqësore vetëm pas dy minutave lojë

Premier League
ESPN zgjedh tre lojtarët më të mirë të shekullit – vendi i tretë i befason të gjithë

ESPN zgjedh tre lojtarët më të mirë të shekullit – vendi i tretë i befason të gjithë

Ndërkombëtare
Reagon edhe Leo Messi për skandalin në Lojërat Olimpike në ndeshjen Argjentinë-Marok

Reagon edhe Leo Messi për skandalin në Lojërat Olimpike në ndeshjen Argjentinë-Marok

Përfaqësueset
Mascherano nuk përmbahet kur pyetet për skandalin në ndeshjen Argjentinë-Marok

Mascherano nuk përmbahet kur pyetet për skandalin në ndeshjen Argjentinë-Marok

Përfaqësueset
Kalo në kategori