LAJMI I FUNDIT:

Napoli arrin marrëveshje personale me Cengiz, tani i ofron Romës para dhe njërin nga tre yjet e skuadrës për turkun

Napoli arrin marrëveshje personale me Cengiz, tani i ofron Romës para dhe njërin nga tre yjet e skuadrës për turkun
Cengiz Under. (Photo by Francesco Pecoraro/Getty Images)

Cengiz Under pritet të jetë transferimi i parë i Napolit për edicionin e ri.

Reklama

Skuadra italiane ka arritur marrëveshje personale tanimë me lojtarin turk, ndërsa mungon ende finalizimi me Romën.

Napoli dhe Cengiz janë pajtuar për një kontratë pesë vjeçare, ku lojtari do të fitojë një pagë prej 3,5 milionë euro në sezon.

Nga ana tjetër Roma e vlerëson 30 milionë euro yllin e tyre, shumë që Napoli nuk është gati ta ofrojë.

Cengiz Under. (Photo by Francesco Pecoraro/Getty Images)

La Gazzetta dello Sport ka raportuar se Napoli i ka ofruar Romës tre futbollistë në tavolinë që të zgjedhë njërin nga ta.

Elseid Hysaj, Faouzi Ghoulam dhe Matteo Politano janë lojtarët që janë ofruar ndërsa Roma mund ta marrë njërin nga ta dhe një pjesë të parave.

Napoli është gati të shpenzojë 15 milionë euro dhe të ofrojë një futbollist të tyre për Underin.

22-vjeçari pas dy sezoneve të mirë te Roma, këtë edicion ka ngecur për shkak edhe të lëndimeve.

Ai ka zhvilluar vetëm 17 ndeshje në Serie A ku ka shënuar tre gola. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Pep Guardiola me kërkesë interesante për UEFA-n dhe FIFA-n pas fitimit të Ligës së Kampionëve

Pep Guardiola me kërkesë interesante për UEFA-n dhe FIFA-n pas fitimit të Ligës së Kampionëve

Liga e Kampionëve
Messi nuk përmbahet, godet ashpër PSG-në për dy vitet e kaluara në Parc des Princes

Messi nuk përmbahet, godet ashpër PSG-në për dy vitet e kaluara në Parc des Princes

Ligue 1
Intervista emocionale e Jack Grealish pas triumfit historik të Man Cityt në Ligën e Kampionëve

Intervista emocionale e Jack Grealish pas triumfit historik të Man Cityt në Ligën e Kampionëve

Liga e Kampionëve
Inzaghi: Interi i tregoi botës se kush është me paraqitjen ndaj Man Cityt

Inzaghi: Interi i tregoi botës se kush është me paraqitjen ndaj Man Cityt

Liga e Kampionëve
Notat e lojtarëve, Man City 1-0 Inter: Ederson yll i ndeshjes

Notat e lojtarëve, Man City 1-0 Inter: Ederson yll i ndeshjes

Liga e Kampionëve
Manchester City fiton për herë të parë në histori trofeun e Ligës së Kampionëve - kompleton tripletën

Manchester City fiton për herë të parë në histori trofeun e Ligës së Kampionëve - kompleton tripletën

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori