LAJMI I FUNDIT:

Napoli 1-1 Barcelona, vlerësimet e futbollistëve: Rrahmani ndër më të mirët në ndeshje, Lewandowski me notën më të lartë

Napoli 1-1 Barcelona, vlerësimet e futbollistëve: Rrahmani ndër më të mirët në ndeshje, Lewandowski me notën më të lartë

Nuk ka fitues në ndeshjen e parë të 1/8 së finales mes Napolit dhe Barcelonës.

Pas 90 minutave të zhvilluara në Diego Maradona stadium rezultati ishte i barabartë 1-1.


45 minutat e para ishin të qeta, derisa në të dytat shënuan dy sulmuesit, Lewandowski për mysafirët dhe Victor Osimhen për vendasit.

Pikërisht sulmuesi polak, Robert Lewandowski ishte lojtari me notën më të lartë në ndeshje 7,9, derisa paraqitje shumë të mirë patën edhe Pedri dhe Ilkay Gundogan.

Nuk ka fitues në ndeshjen e parë, Napoli dhe Barcelona luajnë baras
Lexo po ashtu Nuk ka fitues në ndeshjen e parë, Napoli dhe Barcelona luajnë baras

Te vendasit nota më e lartë shkoi për Frank Anguissan (7,5) derisa Victor Osimhen u vlerësua 7,2.

Kapiteni i Kosovës, Amir Rrahmani ishte ndër më të mirët në ndeshje dhe në fund u vlerësua me notën 7,1. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
“Nuk e dua më as edhe një euro nga ta, dua të largohem” – Luis Alblerto shpall divorcin para kohe me Lazion

“Nuk e dua më as edhe një euro nga ta, dua të largohem” – Luis Alblerto shpall divorcin para kohe me Lazion

Serie A
“Ne e dimë që mund të bëjmë histori, do të bëjmë çmos që të festojmë titullin” - Xhaka mesazh tifozëve para ndeshjes mes Werderin

“Ne e dimë që mund të bëjmë histori, do të bëjmë çmos që të festojmë titullin” - Xhaka mesazh tifozëve para ndeshjes mes Werderin

Bundesliga

"Nesër do të shënoj tre gola" – kujtohet historia ikonike e Cristiano Ronaldos për ndeshjen ndaj Wolfsburg

Liga e Kampionëve
Përgjigja brilante e Mike Tyson kur u pyet se kush do të fitonte duelin mes tij dhe Muhamed Ali

Përgjigja brilante e Mike Tyson kur u pyet se kush do të fitonte duelin mes tij dhe Muhamed Ali

Boks
Tifozët e Monterreyt kërcejnë mbi fanellën e Leo Messit pasi Inter Miami u eliminua

Tifozët e Monterreyt kërcejnë mbi fanellën e Leo Messit pasi Inter Miami u eliminua

Ligat tjera
“Juventusi t’ia jap fanellën me numrin 10-të” – Del Piero bekon si pasardhës të tij Yildizin

“Juventusi t’ia jap fanellën me numrin 10-të” – Del Piero bekon si pasardhës të tij Yildizin

Serie A
Kalo në kategori