LAJMI I FUNDIT:

Nagelsmann nuk u përshëndet nga plotë 14 futbollistë të Bayernit, ndër ta edhe shumë senator të ekipit

Nagelsmann nuk u përshëndet nga plotë 14 futbollistë të Bayernit, ndër ta edhe shumë senator të ekipit

Ndryshimi i trajnerit, të larguarit Julian Nagelsmann dhe të ardhurit Thomas Tuchel dhe një ndryshim në zhveshtore që sipas disa mediave gjermane është shkaktuar pjesërisht nga ‘atmosfera e keqe’ që ka mbizotëruar në skuadrën e kampionit bavarez, kanë shkaktuar ditë të trazuara te Bayern Munichu.

Gazeta gjermane Bild ka bërë një bilanc të futbollistëve që e kanë ndjerë (më shumë, më pak… ose aspak) largimin e ish-trajnerit të RB Leipzigut.

Sipas Bild, një nga futbollistët që është prekur më shumë nga largimi i Nagelsmann është Leon Goretzka.

Zyrtare: Naglesmann shkarkohet, Tuchel trajner i ri i Bayern Munich
Lexo po ashtu Zyrtare: Naglesmann shkarkohet, Tuchel trajner i ri i Bayern Munich

“Me siguri e kam parë më shumë se familjen time. Ishte një tronditje në fillim. Faleminderit shumë për bashkëpunimin, i cili është karakterizuar gjithmonë nga besimi, argëtimi dhe vlerësimi reciprok. Ju jeni një person dhe trajner i madh”, ka shkruar mesfushori.

Kimmich , një prej peshave të rënda në zhveshtores, shprehu ‘mea culpa’ në ZDF.

“Një ndryshim trajneri është gjithmonë zhgënjyes, sepse do të thotë se kemi dështuar lojtarët”.

Në grupin e parë ishin edhe Matthijs De Ligt dhe Josip Stanisic.

Bild tregon për ata që thanë lamtumirë në një mënyrë të sjellshme, por jo të dashur: Leroy Sane, Joao Cancelo, Dayot Upamecano, Jamal Musiala, Benjamin Pavard dhe Thomas Muller janë pjesë e këtij grupi.

Dhe së fundi, 14 lojtarë që nuk postuan apo nuk thanë asgjë.

Veçanërisht heshtja e kapitenit Manuel Neuer, sidomos pas kritikave të ashpra publike për largimin e trajnerit të portierëve dhe të besuarit të tij, Toni Tapalovic, i cili u zëvendësua nga Nagelsmann.

Këta janë lojtarët që heshtën: Manuel Neuer, Sadio Mane, Serge Gnabry, Ryan Gravenberch, Yann Sommer, Sven Ulreich, Lucas Hernandez, Alphonso Davies, Daley Blind, Noussair Mazraoui, Bouna Sarr, Kingsley Coman, Mathys Tel dhe Eric Maxim Choupo-Moting. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
LIVE: Shqipëri-Kroaci, gjithçka rreth ndeshjes së kuqezinjve ndaj kroatëve në Euro 2024

LIVE: Shqipëri-Kroaci, gjithçka rreth ndeshjes së kuqezinjve ndaj kroatëve në Euro 2024

Kombëtarja e Shqipërisë
Shqipëri – Kroaci, formacione zyrtare: Sylvinho me dy ndryshime

Shqipëri – Kroaci, formacione zyrtare: Sylvinho me dy ndryshime

Kombëtarja e Shqipërisë
Babai i tyre është kroat, dhe nëna shqiptare: Karla dhe Noah parashikojnë rezultatin e ndeshjes

Babai i tyre është kroat, dhe nëna shqiptare: Karla dhe Noah parashikojnë rezultatin e ndeshjes

Ndërkombëtare
Mbappe poston mesazh të fshehtë me gjashtë fjalë mes frikës për përfshirjen e tij në Euro 2024

Mbappe poston mesazh të fshehtë me gjashtë fjalë mes frikës për përfshirjen e tij në Euro 2024

Përfaqësueset
Arda Guler realizon golin më të bukur deri më tani në Euro 2024

Arda Guler realizon golin më të bukur deri më tani në Euro 2024

Përfaqësueset
“Vëllai pranë vëllait, shqiptari pranë kroatit”: Dashuria dhe miqësia përhapet në Hamburg përpara ndeshjes

“Vëllai pranë vëllait, shqiptari pranë kroatit”: Dashuria dhe miqësia përhapet në Hamburg përpara ndeshjes

Kombëtarja e Shqipërisë
Kalo në kategori