LAJMI I FUNDIT:

Zyrtare: Naglesmann shkarkohet, Tuchel trajner i ri i Bayern Munich

Zyrtare: Naglesmann shkarkohet, Tuchel trajner i ri i Bayern Munich

Trajneri Julian Nagelsmann është larguar nga Bayern Munich, ndërsa në vendin e tij është vendosur Thomas Tuchel.

Reklama

Kampionët rekordmen gjerman e konfirmuan ndryshimin në stol këtë të premten në mbrëmje.

“FC Bayern Munich ka liruar trajnerin Julian Nagelsmann. Kryetari i bordit, Oliver Kahn dhe drejtori sportiv, Hasan Salihamixhiq, kanë marrë këtë vendim në koordinim me presidentin Herbert Hainer”.

“Nagelsmann do të pasohet nga Thomas Tuchel. Tuchel ka një kontratë deri më 30 qershor 2025 dhe do të udhëheqë stërvitjen për herë të parë të hënën”, thuhet në njoftimin e klubit.

Nagelsmann kishte ardhur te Bayern Munich në vitin 2021, pas aventurave të suksesshme te Hoffenheim dhe RB Leipzig.

Në anën tjetër Tuchel ishte pa ekip që kur u largua nga Chelsea. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Yamal shtatë vite më parë mbante dorën e Ramos para El Clasicos, tani e detyroi të shënojë autogol

Yamal shtatë vite më parë mbante dorën e Ramos para El Clasicos, tani e detyroi të shënojë autogol

La Liga
Xavi shkrihet së qeshuri ku i bëhet një pyetje për dy legjendat e Real Madridit – Barcelona luan kundër tyre brenda pesë ditëve

Xavi shkrihet së qeshuri ku i bëhet një pyetje për dy legjendat e Real Madridit – Barcelona luan kundër tyre brenda pesë ditëve

La Liga
Debat i ashpër mes Ancelottit dhe Vinicius Jr në mes të ndeshjes, në fund dyshja nuk u përshëndet fare

Debat i ashpër mes Ancelottit dhe Vinicius Jr në mes të ndeshjes, në fund dyshja nuk u përshëndet fare

La Liga
'Luftë' mes Barcelonës dhe Sevillës – andaluzianët bojkotuan drekën tradicionale, katalanasit shkëputën çdo marrëdhënie me këtë klub

'Luftë' mes Barcelonës dhe Sevillës – andaluzianët bojkotuan drekën tradicionale, katalanasit shkëputën çdo marrëdhënie me këtë klub

La Liga
Barcelona mposht Sevillën fal një autogoli të Sergio Ramos, rrëmben pozitën e parë në La Liga

Barcelona mposht Sevillën fal një autogoli të Sergio Ramos, rrëmben pozitën e parë në La Liga

La Liga
Florent Muslija i pakapshëm këtë sezon, shkatërron pothuajse i vetëm Schalken

Florent Muslija i pakapshëm këtë sezon, shkatërron pothuajse i vetëm Schalken

Ligat tjera
Kalo në kategori