LAJMI I FUNDIT:

Myrto Uzuni shënon dy gola dhe i vetëm i dhuron fitoren Granadas

Myrto Uzuni shënon dy gola dhe i vetëm i dhuron fitoren Granadas

Myrto Uzuni ka vazhduar me fortë të mirë në La Liga 2, ku ishte akteri kryesor në fitoren e Granadas ndaj Andorras me rezultat 2-0.

Reklama

Sulmuesi shqiptar shënoi dy herë që në fillimin e takimit, duke treguar se nuk është rastësisht top shënues në nivelin e dytë të futbollit spanjoll.

Goli i parë erdhi në minutën e 10-të, kur Jose Callejon asistoi te Uzuni i cili kaloi portierin dhe shënoi për 1-0.

Pas vetëm tre minutash sërish Callejon vodhi një top afër zonës, pasoi te shqiptari i cili me portë të zbrazur shënoi për 2-0.

Uzuni ka 14 gola dhe kryeson me meritë dhe bindshëm renditjen e golashënuesve të La Liga 2./Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Sa refuzoi nga Arabia Saudite dhe sa do të fitojë në MLS – zbulohet paga e Messit te Inter Miami

Sa refuzoi nga Arabia Saudite dhe sa do të fitojë në MLS – zbulohet paga e Messit te Inter Miami

Ligat tjera
De Bruyne shpjegon pse Interi do të jetë problematik për Man Cityn në finalen e Ligës së Kampionëve

De Bruyne shpjegon pse Interi do të jetë problematik për Man Cityn në finalen e Ligës së Kampionëve

Liga e Kampionëve
Dështimet e Pep Guardiolës në Ligën e Kampionëve – nga “përplasja më e madhe” deri te gabimi i De Bruyne

Dështimet e Pep Guardiolës në Ligën e Kampionëve – nga “përplasja më e madhe” deri te gabimi i De Bruyne

Liga e Kampionëve
Van Basten i kërkon FIFA-s inkuadrimin e dy rregullave që do ta ndryshonin futbollin përgjithmonë

Van Basten i kërkon FIFA-s inkuadrimin e dy rregullave që do ta ndryshonin futbollin përgjithmonë

Ndërkombëtare
Si e përdori Beckham strategjinë e Sir Alex Ferguson për transferimin e Messit

Si e përdori Beckham strategjinë e Sir Alex Ferguson për transferimin e Messit

Ligat tjera
Man City – Inter, dita e finales së madhe të Ligës së Kampionëve

Man City – Inter, dita e finales së madhe të Ligës së Kampionëve

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori