Arsenali nuk arriti që të marrë më shumë se një pikë në udhëtim te Bunrley.

Ndeshja që u zhvillua në kuadër të javës së 25 –të në Ligën Premier përfundoi pa gola.

Burnley ishte skuadër më e mirë dhe mori notën e përgjithshme 7.01, ndërsa The Gunners u vlerësuan me 6.74.

Burnley vs Arsenal (Foto: Gareth Copley/Getty Images/Guliver)

Lojtari me paraqitjen më të mirë në këtë takim ishte Shkodran Mustafi që bëri disa ndërhyrje vendimtare dhe u notua me 7.5.

Edhe Granit Xhaka kishte paraqitje të mirë, e që u vlerësua me 7.2.

Lojtari që dështoi të tregonte vetën në këtë takim ishte anëtari i Arsenalit, Matteo Guendouzi, që u vlerësua me 6.3.

Vlerësimi i lojtarëve të tjerë i të dyja skuadrave:

Notat e lojtarëve të Burnleyt (Foto: WhoScored)

Notat e lojtarëve të Arsenalit (Foto: WhoScored)