Jose Mourinho është plot lëvdata për Paulo Dybalan, Tammy Abrahamin dhe Roger Ibanez pas fitores 3-0 të Romës ndaj Monzas, duke zbuluar gjithashtu mesazhin që i kishte dhënë La Joyas në Juventus sezonin e kaluar.

Giallorossët mbeten të pamposhtur, kanë pësuar vetëm një gol në katër ndeshje dhe në këtë moment janë në krye të tabelës pas fitores 3-0 ndaj Monzës.

Dybala e përfundoi ndeshjen me një dygolësh në pjesën e parë, e ndjekur nga një goditje me kokë të Roger Ibanez në pjesën e parë.

Spektakël i Dybalas, Roma nënshtron Monzan në ‘Olimpico’ Spektakël i Dybalas, Roma nënshtron Monzan në ‘Olimpico’

Mourinho dhe Dybala u panë duke qeshur kur sulmuesi u zëvendësua, kështu që çfarë i thanë njëri-tjetrit?

Reklama

“Sezonin e kaluar, kur Juventusi luajti këtu në Olimpico dhe ai u zëvendësua, unë i thashë: ‘Ti je shumë i mirë, djalosh’. Kështu që sonte thashë të njëjtën gjë. Ne buzëqeshëm sepse kujtuam se ai tashmë po shënonte në këtë stadium”, shpjegoi Mourinho për DAZN.

Reklama

“Shpesh merr talent që është i izoluar brenda ekipit, por Paulo është një talent i madh që luan me dhe për ekipin. Edhe pse nuk është ndërtuar për këtë, ai ndihmon në mbrojtje me punë të jashtëzakonshme”.

Dybala yll i mbrëmjes: Roma 3-0 Monza, notat e lojtarëve Dybala yll i mbrëmjes: Roma 3-0 Monza, notat e lojtarëve

“Ai ka një histori lëndimesh, por ai është duke u përmirësuar tani. Mendoj se kjo është një shenjë e asaj që do të vijë në Katar për Kupën e Botës. Ndoshta Lionel Scaloni duhet të më dërgojë disa shishe verë, sepse ai do të ketë një lojtar fantastik në dispozicion”.

Reklama

Pas një vargu fitoresh 1-0 dhe barazimit 1-1 me Juventusin, kjo ishte fitorja e parë vërtet komode për Romën.

“Ishte një ndeshje më e vështirë sesa mund të sugjeronte rezultati. Monza na krijoi probleme me zotërimin e tyre, ne duhej të shtypnim në një mënyrë tjetër. Monza është një skuadër shumë interesante, ne mbajtëm ekuilibrin tonë dhe ngadalë po arrijmë atje”.

Reklama
Vrapim 40 metra me top dhe gol i bukur – Dybala gjen rrjetën e parë me Romën Vrapim 40 metra me top dhe gol i bukur – Dybala gjen rrjetën e parë me Romën

“Më vjen mirë që njerëzit po flasin për Ibanezin, pasi ai është një nga ata djem që mund të shoh se ka ndryshuar. Ai është më i qetë me topin, gjen zgjidhje për pasimin, nuk ia jep atë automatikisht mbrojtësit të krahut tani”.

Reklama

Mourinho ishte shumë kritik ndaj lojtarëve të tij pas barazimit 1-1 ndaj Juventusit, duke thënë se ai kishte ‘turp’ për lojtarët e tij dhe në veçanti duke veçuar Tammy Abrahamin, kështu që sot ai mori një mënyrë tjetër.

“Dua të them gjithashtu se më pëlqeu mënyra se si luajti Tammy Abraham sot, ky ishte Tammy im sonte. Natyrisht, kjo është mbrëmja e Paulos, por Tammy ishte fantastik”, ka shtuar më tej Special One. /Telegrafi/