Roma ka shënuar fitore ndaj Monzas me rezultat 3-0 në kuadër të javës së katërt në Serie A.

Romanistët e kanë nisur kampionatin në mënyrën më të mirë, duke marr tri fitore dhe një barazim në këtë fillim kampionati.

Paulo Dybala ka arritur të shënojë dy gola, ndërsa Roger Ibanez shtoi një për rezultatin 3-0.

Sulmuesi argjentinas ishte më i mirë në fushë më notën 8.8

Pas tij u vlerësua Ibanez me notën 8.0.

Notat e lojtarëve të Romës dhe Monzas

/Telegrafi/