LAJMI I FUNDIT:

Mourinho thumbon rivalët ne Ligën e Evropës, por tallet edhe me Lazion që u eliminua nga Liga e Konferencës

Mourinho thumbon rivalët ne Ligën e Evropës, por tallet edhe me Lazion që u eliminua nga Liga e Konferencës
Reklama

Jose Mourinho vazhdon me deklaratat e tij thumbuese pas kaloi në çerekfinale të Ligës së Evropës.

Special One ka thumbuar skuadrat që kanë rënë nga Liga e Kampionëve në Ligën e Evropës si Juventus, Sevilla e Bayer Leverkusen.


Megjithatë ai thotë se nuk i intereson se kë do ta ketë kundërshtar në çerekfinale të Ligës së Evropës.

“Nuk më intereson se me kë do të përballemi, nuk kam preferenca”, tha fillimisht Mourinho.

“Për mendimin tim, ka ekipe që nuk duhet të jenë aty, sepse kushdo që eliminohet nga një garë, duhet të shkojë në shtëpi (i referohet Juventusit, Sevillas dhe Bayer Leverkusenit të eliminuar nga Liga e Kampionëve”.  Ne kemi qenë këtu që nga fillimi, Liga e Evropës duhet të jetë për ne”, tha Mourinho

Krejt në fund trajneri i Romës nuk ka kursyer talljet edhe për rivalin lokal Lazion, që u eliminua nga Liga e Konferencës.

Mourinhon e bën të lumtur kalimi në çerekfinale të Ligës së Evropës
Lexo po ashtu Mourinhon e bën të lumtur kalimi në çerekfinale të Ligës së Evropës

“Lazio u eliminua nga Liga e Konferencës, por ndoshta nuk ka një garë tjetër ku do të shkojë apo jo?”, tha Mourinho.

Kujtojmë që Lazio dhe Roma të dielën luajnë derbin e madh italian në Serie A, me dy skuadrat që po kërkojnë një vend për Ligën e Kampionëve. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Luis  Enrique zbulon emrin e lojtarit më me ndikim në botë, nuk është Messi apo Mbappe

Luis Enrique zbulon emrin e lojtarit më me ndikim në botë, nuk është Messi apo Mbappe

Ndërkombëtare
Çfarë i duhet Man United për të siguruar kualifikimin tutje, pas barazimit me Galatasaray?

Çfarë i duhet Man United për të siguruar kualifikimin tutje, pas barazimit me Galatasaray?

Liga e Kampionëve
Alarm te Prishtina 01 në debutimin në Elite Stage të Ligës së Kampionëve në futsall, humbje zhgënjyese ndaj Almatyt

Alarm te Prishtina 01 në debutimin në Elite Stage të Ligës së Kampionëve në futsall, humbje zhgënjyese ndaj Almatyt

Futsall
Man City gati të 'lehtësojë largimin' e lojtarit për shkak të marrëdhënieve të këqija me Guardiolën

Man City gati të 'lehtësojë largimin' e lojtarit për shkak të marrëdhënieve të këqija me Guardiolën

Premier League
Barcelona zbulon stemën e re me kuptim të veçantë

Barcelona zbulon stemën e re me kuptim të veçantë

La Liga
Ronaldo në telashe të mëdha: Ylli portugez është paditur për promovim të kriptomonedhave

Ronaldo në telashe të mëdha: Ylli portugez është paditur për promovim të kriptomonedhave

Ndërkombëtare
Kalo në kategori