Trajneri i Romës, Jose Mourinho, do të ishte i interesuar që Juventusi ta përfshijë Arthur Melon në ofertën Nicolo Zaniolon, njoftojnë mediat në Itali.

Anësori i Giallorossëve ka refuzuar ta komentojë të ardhmen e tij, derisa tifozët në qendrën stërvitore, Trigoria, i kërkonin të qëndrojë.

Raportimet e fundit kanë bërë të ditur se janë mbajtur disa takime ndërmjet përfaqësuesve të dy klubeve, por akoma ka dallim të madh në ofertë dhe kërkesë.

(Foto: Instagram/nicolozaniolo)

Megjithatë, sipas Tuttosport, Roma mund ta kërkojë Arhturin në ofertë, gjë që od ta zvogëlonte shumën e parave që do të duhej të paguante Juventusi për Zaniolon.

Juventusi me ofertë zyrtare për Zaniolon, para plus i ofron Romës të zgjedh njërin nga dy yjet e skuadrës Juventusi me ofertë zyrtare për Zaniolon, para plus i ofron Romës të zgjedh njërin nga dy yjet e skuadrës

Mourinhos i pëlqen ideja që ta ketë brazilianin në mesfushën e tij të re dhe kjo mund t’u ndihmojë Bianconerëve për të siguruar shërbimet e futbollistit italian, për të cilin Giallorossët kërkon 60 milionë euro.

(Foto: Instagram/nicolozaniolo)

Në anën tjetër, Arthur nuk është në planet bazë të Massimiliano Allegrit dhe nuk do të ketë vend në formacionin startues të Zonjës së Vjetër në sezonin e ri. /Telegrafi/