Motra e aktorit të popullarizuar amerikan, Jamie Foxx, ka vdekur ditën e djeshme (e hënë).

Komediani 52 vjeçar lajmin e ka bërë të ditur përmes një postimi të publikuar të hënën në Instagram, me një mbishkrim të gjatë duke treguar se ajo ka ndërruar jetë.

Ajo ishte 36 vjeçare.

Jamie Foxx dhe motra e tij (Foto: Instagram)

“Unë them tranzicion sepse ajo do jetë akoma gjallë, kushdo që e njihte motrën time, e dinte se ishte një ndritë e ndritshme”, shtoi Foxx për Dixon.

Një burim i afërt me artistin tregoi për revistën People se motra e tij vdiq më 19 tetor.

Të gjitha lajmet nga Jamie Foxx Të gjitha lajmet nga Jamie Foxx

Një burim i afërt me Foxx transmetoi revistën People se Dixon vdiq më 19 Tetor.

View this post on Instagram

My heart is shattered into a million pieces… my beautiful loving sister Deondra has transitioned… I say transitioned because she will always be alive… anyone who knew my sis… knew that she was a bright light… I can’t tell you how many times we have had parties at the house where she has got on the dance floor and stolen the show… even gave her boyfriend @chrisbrownofficial a run for his money… well I know she is in heaven now dancing with her wings on…tho my pain is unbelievable I smile when I think of all of the great memories that she left me… my family… and her friends… from dancing in the blame it video… to Dancing on the Grammys… And becoming The ambassador to @globaldownsyndrome… from sliding down my stairs with a grin as wide as the rio grand… to serenading us with all of her music… Deondra you have left A hole in my heart… but I will fill it with all of the memories that you gave me … I love you with every ounce of me… our family is shattered but we will put the pieces back together with your love… and y’all please keep my family in your prayers… 💔💔💔

A post shared by Jamie Foxx (@iamjamiefoxx) on Oct 26, 2020 at 1:55pm PDT


Dixon ka lindur me sindromën Down nga prindërit Louise Annette Dixon dhe George Dixon në shtator të vitit 1984.

E ndjera kishtë një raport shumë të mirë me aktorin, ndërsa u vendos nga Texas në Kaliforni, të jetonte me Foxx pasi mbaroi shkollën e mesme në vitin 2002. /Telegrafi/