LAJMI I FUNDIT:

Moreno: Villarreali ka besuar në kualifikim

Moreno: Villarreali ka besuar në kualifikim
(Foto: Twitter/Goal)

Villarreali ka bërë befasinë e radhës në Ligën e Kampionëve duke eliminuar nga gara edhe Bayern Munichun.

Asistuesi i golit të barazimit që i siguroi edhe kualifikimin në gjysmëfinale, Gerard Moreno, ka thënë se ai dhe bashkëlojtarët e tij kanë besuar në këtë arritje.

“Jemi shumë të gëzuar. Që nga shorti me Bayernin, i kemi thënë vetes se mund t’ia dalim. Besimi dhe mënyra si konkurron kjo skuadër, na ka ndihmuar ta arrijmë këtë”.

(Foto: Twitter/Bayern&Germany)

“Gabuam në ndeshjen e parë që nuk i dhamë fund duelit dhe të gjitha komentet na shërbyen si motivim për ne. Ata gabuan sot (e martë) që nuk e mbyllën dhe ne e shfrytëzuam. Kjo që ka bërë kjo skuadër është shumë e madhe”.

“Do t’i qasemi gjysmëfinales me respekt për kundërshtarët tanë. Është shumë vështirë të fitosh në futboll, por ne merituam kualifikimin. E dinim se do të vuanim në mbrojtje, por do t’i shfrytëzonim rastet tonë dhe në fund, Chukwueze e bëri punën më të madhe”, ka thënë Moreno.

Reklama

Në gjysmëfinale, Villarreali do të luajë me fituesin e sfidës ndërmjet Liverpoolit dhe Benficas. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Xavi e ka Messin në çdo plan për sezonin e ri - kështu do të dukej Barcelona me argjentinasin në një pozitë më të tërhequr

Xavi e ka Messin në çdo plan për sezonin e ri - kështu do të dukej Barcelona me argjentinasin në një pozitë më të tërhequr

La Liga
Benjamini dardan në Japoni: Aventura te Shimizu S-Pulse, niveli i lartë i futbollit në Azi dhe dëshpërimi që askush nuk e kontakton që një vit nga Kosova

Benjamini dardan në Japoni: Aventura te Shimizu S-Pulse, niveli i lartë i futbollit në Azi dhe dëshpërimi që askush nuk e kontakton që një vit nga Kosova

Imran Amiti
Megjithëse Greenwood u pastrua nga të gjitha akuzat për sulm ndaj të dashurës, Manchester United mori vendim të rëndë për anglezin e ri

Megjithëse Greenwood u pastrua nga të gjitha akuzat për sulm ndaj të dashurës, Manchester United mori vendim të rëndë për anglezin e ri

Premier League
Gavi humb zyrtarisht statusin e lojtarit të ekipit të parë të Barcelonës së bashku me fanellën numër 6

Gavi humb zyrtarisht statusin e lojtarit të ekipit të parë të Barcelonës së bashku me fanellën numër 6

La Liga
Messi do ta ketë pagën te Barcelona katër herë më të vogël se sa që e ka te PSG

Messi do ta ketë pagën te Barcelona katër herë më të vogël se sa që e ka te PSG

Ligue 1
Sa janë përfitimet e deritanishme në karrierën e Modric

Sa janë përfitimet e deritanishme në karrierën e Modric

Ndërkombëtare
Kalo në kategori