LAJMI I FUNDIT:

Monique Coker, MVP e sfidave gjysmëfinale në Superligën e Femrave

Monique Coker, MVP e sfidave gjysmëfinale në Superligën e Femrave
(Foto: basketbolli.com)

Të mërkurën u zhvilluan ndeshjen e para gjysmëfinale të ‘play-offit’ në Superligën e Femrave, ku fitore shënuan Prishtina dhe Bashkimi, ndaj Trepçës, përkatësisht Penzës.

Reklama

Në sfidën mes Penzës dhe Bashkimi u dallua Monique Coker me 11 pikë, 17 kërcime (pesë në sulm dhe 12 në mbrojtje), katër asistime, tre topa të vjedhur dhe dy bllokada.

Bashkimi bëri një hap para, ndërsa skuadra që shënon dy fitore kualifikohet në finale.

Ndeshje shumë të mirë zhvilloi edhe Agnesa Rrahmani e Prishtinës në përballjen ndaj Trepçës, me 22 pikë, shtatë kërcime e pesë asistime.

Në trend Sport

Më shumë
Mourinho i acaruar e priti me fyerje dhe sharje gjyqtarin në parkingun e autobusit

Mourinho i acaruar e priti me fyerje dhe sharje gjyqtarin në parkingun e autobusit

Liga e Evropës
“Nuk i dua të argjendtat”, momenti epik kur Mourinho i dhuroi medaljen e tij një tifozi pas finales

“Nuk i dua të argjendtat”, momenti epik kur Mourinho i dhuroi medaljen e tij një tifozi pas finales

Liga e Evropës
Reagimi i Granit Xhakës kur tifozi i Arsenalit ia përmend bashkëshorten

Reagimi i Granit Xhakës kur tifozi i Arsenalit ia përmend bashkëshorten

Premier League
UEFA kërkon të kufizojë shthurjen ekonomike në transferime dhe paga, Liga Premier pritet të jetë më e goditura

UEFA kërkon të kufizojë shthurjen ekonomike në transferime dhe paga, Liga Premier pritet të jetë më e goditura

Ndërkombëtare
Mourinho pas humbjes në finale: Gjyqtari dukej spanjoll, shkojmë në shtëpi të vdekur për shkak të një padrejtësie

Mourinho pas humbjes në finale: Gjyqtari dukej spanjoll, shkojmë në shtëpi të vdekur për shkak të një padrejtësie

Liga e Evropës
Ministri i Sportit i Arabisë Sauditë lë të kuptohet për transferimet e Messit dhe Benzemas

Ministri i Sportit i Arabisë Sauditë lë të kuptohet për transferimet e Messit dhe Benzemas

Ligat tjera
Kalo në kategori