Tani pasi derbi mes Liverpoolit dhe Manchester Unitedit përfundoi 3-1 në të mirë të skuadrës së Jurgen Klopp, tifozët kanë filluar të komentojnë episodet nga kjo ndeshje.

Një nga ato është gjuajta e Marouane Fellainit drejt portës së Liverpoolit, por që në fund ajo përfundoi ne cepin e fushës.

Belgu kështu goditi sigurim e stadiumit në cepin e fushës dhe normalisht që e gjitha kjo pas ndeshjes u komentua me shaka nga tifozët në rrjetet sociale, posaçërisht nga Reds.

Pas Fellainit lojtari që tifozët vazhdojnë të flasin është Xherdan Shaqiri, natyrisht që komentet për shqiptarin janë pozitive.

Anësori nga Gjilani u fut në lojë si zëvendësues dhe shënoi dy herë, duke i siguruar kështu skuadrës së Jurgen Klopp fitoren në derbi.

Reklama
Reklama
Shaqiri: Asnjë lojtar nuk është i lumtur në bankën rezervë, tentoj të ndikoj sa herë që luaj Shaqiri: Asnjë lojtar nuk është i lumtur në bankën rezervë, tentoj të ndikoj sa herë që luaj

Liverpooli renditet në vendin e parë në Ligën Premier me 45 pikë, një më shumë se Manchester City.

Djajtë e Kuq pas kësaj humbje vazhdojnë në vendin e gjashtë me 26 pikë. /Telegrafi/