Kapiteni i Prishtinës, Edmond Azemi, është sulmuar nga një tifoz i Rahovecit gjatë ndeshjes finale për titull kampion në Superligën e Kosovës në basketboll.

Z Mobile Prishtina është shpallur kampion i Kosovës në basketboll pasi ka mposhtur në finale Rahovecin.

Klubi kryeqytetas arriti të fitojë ndeshjen e katërt finale me rezultat 104:75 duke quar serinë e fitoreve në 3-1.

Prishtina, kampioni i Kosovës në basketboll Prishtina, kampioni i Kosovës në basketboll

Megjithatë, edhe pse ndeshja nisi me një atmosferë të zjarrtë dhe impozante, por edhe me një palestër të stërmbushur, pati edhe incidente.

Ndërpritet ndeshja Rahoveci-Prishtina, një tifoz futet në fushë dhe sulmon Edmond Azemin Ndërpritet ndeshja Rahoveci-Prishtina, një tifoz futet në fushë dhe sulmon Edmond Azemin

Një i tillë i turpshëm ndodhi një minutë pa përfunduar çereku i tretë.

Momenti kur tifozi goditi Edmond Azemin

Ishte një tifoz i Rahovecit, i cili hyri nga zona VIP në terrenin e lojës dhe sulmoi kapitenin e Prishtinës, Edmond Azemin, duke e goditur.

Pas këtij incidenti gjyqtarët ndërprenë ndeshjen duke vendosur zbrazjen e sallës dhe pas disa minutave ndeshja rifilloi, ku Prishtina vetëm se thelloi epërsinë dhe në fund fitoi kurorën e më të mirit për sezonin 2018/19. /Telegrafi/