Kalimtarët në Brazil i mbijetuan një incidenti të frikshëm, pasi një avion i vogël u përplas në rrugët e një qyteti.

Sipas medieve të huaja, përcjell Telegrafi, piloti Fabio Reis dhe pasagjeri i tij Alessandro Cunhago, 33 vjeç, ishin në gjendje të shpëtonin kur avioni zbriti në Guabiruba, pas një dështimi të motorit.

Pamjet e kapura nga kamerat e sigurisë, tregojnë se si avioni përplaset në një kënd të rrugës, duke goditur në mur, ndërsa thyhet në disa pjesë.

The two men crawl out of the cab of the crumpled plane and were helped by the emergency services

Një grua e cila shihet duke ecur afër zonës, ishte në padijeni për atë se çfarë po e priste, me këtë rast kthehet e tronditur kur e dëgjon avionin pak para se të arrinte në tokë.

Në pamjet e mëposhtme, një burrë mund të shihet duke u trajtuar nga mjekët përpara se të futet në makinën e ambulancës.

Dëshmitarët e rastit thonë se pjesëtarët e avionit ishin me fat që shpëtuan të gjallë, pasi avioni nuk u përfshi nga zjarri. /Telegrafi/

A crowd of locals gathered at the scene and some onlookers said the people in the plane were fortunate that the plane didn't catch fire from escaping fuel

Pilot Fábio Reis and his passenger, Alessandro Cunhago, were forced to make an emergency landing after losing altitude and hit electrical cables on the way down