LAJMI I FUNDIT:

Moment tmerrues për gjyqtarin, i transportuar me barelë pasi u rrëzua në tokë nga lëndimi i rëndë

Moment tmerrues për gjyqtarin, i transportuar me barelë pasi u rrëzua në tokë nga lëndimi i rëndë

Është publikuar një moment sa i rrallë, aq edhe i tmerrshëm kur një gjyqtarë anësor pëson lëndim të rëndë dhe u largua nga fusha me barelë.

Incidenti tronditës ndodhi gjatë ndeshjes së të hënës në Super Ligën Turke mes Basaksehir dhe Pendikspor.

Klubi kryeqytetas e fitoi ndeshjen me rezultatin 4-1 për të mbetur një pikë pas vizitorëve në vendin e 17-të.

Ky është momenti kur një rreshtues u rrëzua nga një dëmtim gjatë një loje

Por, ndeshja u la në hije nga një incident dramatik që përfshinte ndihmës gjyqtarin Cemil Tunc.

Në minutën e 20-të, Basakehir nisi një kundërsulm të shpejtë, teksa tentoi për të dyfishuar epërsinë e tyre 1-0.

Kampionët e vitit 2020 vazhdonin të bënin presion të lartë, ndërsa krijuan një rast që për pak centimetra nuk përfundoi në rrjetë.

Arbitri vjen për të kontrolluar se si është ai

Por, lëvizja ishte aq e shpejtë sa drejtuesi i linjës Tunc nuk ishte në gjendje të mbante hapin me aksionin.

Gjyqtari dha një performancë të ngjashme me atë të Usain Bolt, ndërsa ai vrapoi në vijën e kontaktit ndërsa kontrollonte për ndonjë pozicion jashtë loje.

Dhe teksa po i afrohej fundit të fushës, Tunc u mbeti në agoni ndërsa zgjati për muskulin e këmbës.

Zyrtari fatkeq duhej të largohej me barelë nga fusha

Lojtarët dhe kolegët e tij u mblodhën kur u thirr një barelë. Dhe Tunc u largua nga fusha nga mjekët nën duartrokitjet e tifozëve.

Raportimet në Turqi bëjnë të ditur se ai pësoi një këputje të tendinit të Akilit. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Tre emra në listën e Bayernit për ta zëvendësuar Tuchelin - njëri do t'iu shokojë

Tre emra në listën e Bayernit për ta zëvendësuar Tuchelin - njëri do t'iu shokojë

Bundesliga
E kryer: Nuk është më në planet e tij, Ancelotti i kërkon Perezit ta largojë lojtarin nga Real Madridi

E kryer: Nuk është më në planet e tij, Ancelotti i kërkon Perezit ta largojë lojtarin nga Real Madridi

La Liga
Zbulohet lojtari që do të jetë fytyra e PSG-së pas largimit të Mbappes në verë

Zbulohet lojtari që do të jetë fytyra e PSG-së pas largimit të Mbappes në verë

Ligue 1
Top 15 klubet që fitojnë më së shumti para nga shitja e biletave: Barcelona, kampione e padiskutueshme - Reali i katërti

Top 15 klubet që fitojnë më së shumti para nga shitja e biletave: Barcelona, kampione e padiskutueshme - Reali i katërti

Ndërkombëtare
Zidane i gatshëm të marrë menjëherë drejtimin e gjigantit evropian nëse shkarkohet trajneri i tyre

Zidane i gatshëm të marrë menjëherë drejtimin e gjigantit evropian nëse shkarkohet trajneri i tyre

Bundesliga
Napoli 1-1 Barcelona, vlerësimet e futbollistëve: Rrahmani ndër më të mirët në ndeshje, Lewandowski me notën më të lartë

Napoli 1-1 Barcelona, vlerësimet e futbollistëve: Rrahmani ndër më të mirët në ndeshje, Lewandowski me notën më të lartë

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori