LAJMI I FUNDIT:

MKRS thyen heshtjen dhe flet për ndeshjet e dyshimta në Superligën e Kosovës në futboll

MKRS thyen heshtjen dhe flet për ndeshjet e dyshimta në Superligën e Kosovës në futboll

Ka përfunduar xhiro e 36-të dhe e fundit në Albi Mall Superligën e Kosovës.

Dy ndeshjet që kanë ngjallur reagime të mëdha ishin Trepça ’89 – Prishtina dhe Ferizaj – Dukagjini.


Janë parë skena të dyshimta në këto dy sfida dhe për këtë ka reaguar edhe zëvendësministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Daulina Osmani.

Goli i shumëpërfolur i Ferizajt ndaj Dukagjinit që ia siguroi barazhin
Lexo po ashtu Goli i shumëpërfolur i Ferizajt ndaj Dukagjinit që ia siguroi barazhin

Në një shkrim të publikuar në llogarinë e saj në Facebook, Osmani ka thënë se nuk mund t’i mbyllin sytë para dyshimeve derisa ka kërkuar nga autoritetet dhe personat përgjegjës të organeve të rendit që të procedojnë tutje me shumë kujdes, dhe me kohë

“Ndeshjet e futbollit që u zhvilluan dje në kuadër të Superligës së Kosovës, Prishtina me Trepçën dhe Ferizaji me Dukagjinin, që të dyja, janë proceduar për hetime në prokuroritë përkatëse nga Këshilli për Parandalimin e Dhunës në Sport”.

“Nuk mund t’i mbyllim sytë para dyshimeve, por as edhe të jemi pre e spekulimeve. Andaj, kërkojmë nga autoritetet dhe personat përgjegjës të organeve të rendit që të procedojnë tutje me shumë kujdes, dhe me kohë”.

Goli tjetër i përfolur në rrjetet sociale: Trepça '89 po ashtu shënoi në kohën shtesë ndaj Prishtinës
Lexo po ashtu Goli tjetër i përfolur në rrjetet sociale: Trepça '89 po ashtu shënoi në kohën shtesë ndaj Prishtinës

“Është e dhimbshme kur imazhi i sportit në vend njolloset me shenja që shkaktojnë dëme të thella dhe vështirë të riparueshme në komunitet”.

“Sporti është i sportistëve dhe atyre që punojnë për rezultate. Kalkulimet dhe llogaritë e përfitimeve mbi djersën dhe mundin e tyre, nuk duhet të kenë vend në sportin vendor në asnjë formë dhe asnjë moment”, ka shkruar Osmani. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Ylli i Liverpoolit, Alexander-Arnold u dha tifozëve një shfaqje 'të turpshme’ përpara se të asistonte për golin e van Dijk

Ylli i Liverpoolit, Alexander-Arnold u dha tifozëve një shfaqje 'të turpshme’ përpara se të asistonte për golin e van Dijk

Premier League
Arbër Hoxha një hap larg Dinamo Zagrebit, por gjiganti kroat pëlqen edhe anësorin e Ballkanit

Arbër Hoxha një hap larg Dinamo Zagrebit, por gjiganti kroat pëlqen edhe anësorin e Ballkanit

Ligat tjera
UEFA ua shet arabëve Ligën e Kampionëve

UEFA ua shet arabëve Ligën e Kampionëve

Liga e Kampionëve
Një formacion me lojtarët që pritet të kenë klub të ri në janar - nga De Gea te Osimhen

Një formacion me lojtarët që pritet të kenë klub të ri në janar - nga De Gea te Osimhen

Ndërkombëtare
Manchester City bie në vendin e katërt me humbjen nga Aston Villa

Manchester City bie në vendin e katërt me humbjen nga Aston Villa

Premier League
Sondazh: ‘Lojtari i Vitit 2023’ nga lexuesit e Telegrafit

Sondazh: ‘Lojtari i Vitit 2023’ nga lexuesit e Telegrafit

Superliga
Kalo në kategori