Pasi ju bashkua Arsenalit nga Manchester United, HenrikH Mkhitaryan ka dëshirë të madhe që të dëshmohet.

29 vjeçari u bashkua në një marrëveshje shkëmbimi me Alexis Sanchez, i cili kaloi te United.

Teksa lëvdoi trajnerin Wenger, Mkhitaryan ka adresuar stilin e futbollit që thotë se po e tërheqë atë pasi që nuk do të ketë nevojë që të ketë mendësi defensive sikurse me Mourinhon.

Lajmet e fundit rreth Manchester Unitedit Lajmet e fundit rreth Manchester Unitedit

“Natyrisht se është shumë me rëndësi që të kesh respekt për menaxherin. unë e njoh atë, ai është kërkues dhe i pëlqen që të eksploroj”.

“Ai ishte një prej aryseve që t’i bashkohet Arsenalit ashtu sikurse të gjithë e dinë se ai është menaxher i mirë”.

“Mënyra se si luan Arsenali e bën atë klub atraktiv, sidomos futbolli ofensiv është ajo që më ka tërhequr”, u shpreh Micky.

Mkhitaryan ka një total prej 63 paraqitjesh për Unitedin në të gjitha garat, ku ai ka shënuar 13 gola. /Telegrafi/