Mjeku i Fenerbahces tregon gjendjen e syrit të Van Persieit, kritikon skuadrën vendase për mosorganizim (Foto)

Robin Van Persie u lëndua në syrin e majtë në fitoren e Fenerbahces me rezultat 3-1 ndaj Akhisar Belediyespor.

Mjeku i skuadrës turke Burak Kunduracioglu ka thënë se gjendja e lojtarit është e mirë, por ka kritikuar skuadrën vendase pasi ambulanca ishte vonuar rreth 15 minuta dhe në rast se lëndimi do ishte më i rëndë, gjërat do të ishin më serioze.

Lexo po ashtu Van Persie lëndohet rëndë në sy, pret ambulancën 15 minuta i shtrirë jashtë stadiumit (Foto/Video)

“Van Persie ka marrë një goditje në sy, ishte i shqyer dhe i gjakosur”, ka thënë Kunduracioglu.

581f6f3a67b0a92aa4d16727

“Ne e dërguam atë te oftalmologu në spital për një kontroll dhe pas testeve kemi mësuar se nuk ka asgjë serioze dhe gjendja është e mirë”.

cwmezdqweaafwl_
Holandezi duke u futur në spital.

“Na është dashur të presim ambulancën. Nëse lëndimi do ishte më serioz, situata mund të kishte qenë më e keqe”, ka shtuar Kunduracioglu. /Telegrafi/

cwmkdakwiaikr59
Van Persie në dalje të spitalit

Zbulohet favoriti i ri për të fituar Topin e Artë 2024: Haaland mbetet mbrapa në garë

Leicester City fiton rikthimin në Ligën Premier pa e zhvilluar ndeshjen

Juventusi mëson çmimin që duhet të paguajë për transferimin e Edon Zhegrovës

Mjafton goli i Guler, Real Madridi arkëton tri pikë në udhëtim tek Real Sociedadi

Mësohet shuma e parave që Ten Hag do të ketë në dispozicion për blerje gjatë verës