Mjafton një gol i Raphinhas, Barcelona mposht me rezultat të ngushtë Las Palmasin

Barcelona ka marrë fitoren e tretë radhazi në La Liga, pasi ka mposhtur Las Palmasin me rezultat minimal 1-0.

Ka qenë një ndeshje e dominuar nga Barcelona nga fillimi deri në fund të saj, por që nuk pati shumë gola të shënuar.

Në minutën e 19-të ishte braziliani Raphinha që shënoi, por goli i tij u anulua nga VAR për shkak pozitës jashtë loje.

Pesë minuta më vonë portieri mysafir Alvaro Valles lëshoi portën dhe pengoi Raphinhan duke u ndëshkuar me karton të kuq.

Gjithsesi 45 minutat e para të kësaj sfide përfunduan baras 0-0.

Barcelona e gjeti golin e epërsisë në minutën e 59-të, kur Raphinha shënoi me kokë pas një asistimi fantastik nga Joao Felix për 1-0.

Përkundër rasteve të shumta, gola më nuk pati dhe Barcelona arkëtoi tre pikë shumë të rëndësishme.

Me këtë fitore gjiganti katalunas mbetet në pozitën e dytë me 67 pikë, pesë më pak se Real Madridi që ndodhet në pozitën e parë me një ndeshje më pak të zhvilluar.

Ndeshjen e ardhshme Barcelona e zhvillon në udhëtim te Cadiz, derisa Las Palmas pret Sevillan. /Telegrafi/

Rreth tetë futbollistë të Liverpoolit do të largohen nga

Rreth tetë futbollistë të Liverpoolit do të largohen nga "Anfield Road" në fund të sezonit - në listë edhe emra të rëndësishëm

Erik ten Hag më në fund reagoi pas paraqitjes mahnitëse të Jadon Sancho në Ligën e Kampionëve

"Puzzle" i Decos: Sa ka para, kush mund të largohet dhe kush mund të vijë te Barcelona

Barcelona e hapur për të shitur yllin e madh të ekipit

Van Dijk te Borussia Dortmund? Fabrizio Romano jepet detaje për të ardhmen e holandezit

Ancelotti po mendon vendimin e befasishëm, ta lë në stol ndaj Bayernit njërin nga më meritorët e sukseseve këtë sezon