LAJMI I FUNDIT:

Mirlind Daku ka dy oferta shumë të rëndësishme para vetës – Trabzonspor dhe Rapid Bukuresht e duan sulmuesin

Mirlind Daku ka dy oferta shumë të rëndësishme para vetës – Trabzonspor dhe Rapid Bukuresht e duan sulmuesin

Mirlind Daku ka pakë gjasa që të qëndrojë te Osijek pas sezonit shumë të mirë të tij si huazim te Mura.

Njëri nga katër klubet gjigante te Turqisë, Trabzonspor është aktivizuar për Dakun, shkruajnë mediat turke.


Nenad Bjelica, trajneri i ri i klubit, ka punuar më parë me Dakun, pikërisht në Osijek. Lojtari ka kontratë me klubin kroat edhe një vit dhe për të kërkohen 1 milion euro.

Në anën tjetër edhe Rapid Bukuresht interesohet për Dakun dhe tashmë sipas mediave rumune, ka bërë ofertë.

Rapid po kërkon një sulmues për sezonin e ardhshëm, me të cilin synon të fitojë Kupën e Rumanisë dhe një vend në treshen e parë të Superligës, që garanton garat ndërkombëtare.

Mirlind Daku paralajmëron Kosovën: Nëse më jepet mundësia do ta përfaqësoj me gjithë zemër Shqipërinë
Lexo po ashtu Mirlind Daku paralajmëron Kosovën: Nëse më jepet mundësia do ta përfaqësoj me gjithë zemër Shqipërinë

Sipas mediumit të njohur rumun, GSP.RO, Rapid ka bërë ofertë prej një milion euro te Osijeku dhe tani presin përgjigje.

Ky është çmimi që kërkohet për lojtari dhe kroatët mund ta lirojnë nëse Trabzonspor nuk reagon më parë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Ylli i Liverpoolit, Alexander-Arnold u dha tifozëve një shfaqje 'të turpshme’ përpara se të asistonte për golin e van Dijk

Ylli i Liverpoolit, Alexander-Arnold u dha tifozëve një shfaqje 'të turpshme’ përpara se të asistonte për golin e van Dijk

Premier League
Arbër Hoxha një hap larg Dinamo Zagrebit, por gjiganti kroat pëlqen edhe anësorin e Ballkanit

Arbër Hoxha një hap larg Dinamo Zagrebit, por gjiganti kroat pëlqen edhe anësorin e Ballkanit

Ligat tjera
UEFA ua shet arabëve Ligën e Kampionëve

UEFA ua shet arabëve Ligën e Kampionëve

Liga e Kampionëve
Një formacion me lojtarët që pritet të kenë klub të ri në janar - nga De Gea te Osimhen

Një formacion me lojtarët që pritet të kenë klub të ri në janar - nga De Gea te Osimhen

Ndërkombëtare
Manchester City bie në vendin e katërt me humbjen nga Aston Villa

Manchester City bie në vendin e katërt me humbjen nga Aston Villa

Premier League
Sondazh: ‘Lojtari i Vitit 2023’ nga lexuesit e Telegrafit

Sondazh: ‘Lojtari i Vitit 2023’ nga lexuesit e Telegrafit

Superliga
Kalo në kategori