LAJMI I FUNDIT:

Ministri i Arsimit pret në takim Genta Ismajlin, këngëtarja së shpejti me projekt të përbashkët me MAShT-in

Ministri i Arsimit pret në takim Genta Ismajlin, këngëtarja së shpejti me projekt të përbashkët me MAShT-in
Genta Ismajli mirëpritet në Ministrinë e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë (Foto: Shyqiri Bytyqi/Facebook)

Këngëtarja e njohur shqiptare, Genta Ismajli, është mirëpritur së fundmi në një takim, të mbajtur në Ministrinë e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, në Prishtinë.

Ministri ende në detyrë i kësaj ministrie, Shyqiri Bytyqi, ka mirëpritur këngëtaren gjilanase në zyrën e tij, për të diskutuar rreth gjendjes aktuale të arsimit në vend, si dhen një projekti të përbashkët mes tyre që do të nisë së shpejti.


Ishte vet këngëtarja Ismajli, ajo e cila publikoi në InstaStory një fotografi të realizuar gjatë takimit të sotëm me ministrin.

“Kënaqësi të isha në takim sot me Ministrin e MAShT, Z.Shyqiri Bytyqi me projekte të reja, së shpejti”, ka shkruar Genta në mbishkrimin e fotografisë.

Foto: Genta Ismajli/InstaStory

Ndërkohë, Ministri Bytyqi në një shkrim të publikuar në Facebook bëri të ditur se arsyeja e mikpritjes së këngëtares në zyre, ishte nisja e një projekti të përbashkët për të ndaluar bullizmin tek fëmijët nëpër shkolla.

“Prita sot në takim artisten dhe këngëtaren Genta Ismaili, me të cilën diskutuam mundësinë e inicimit të projektit kundër gjuhës ngacmuese të fëmijëve nëpër shkolla. MAShT mikëpret projekte të tilla të cilat kanë për qëllim vetdijësimin e fëmijëve dhe të rinjëve kundër dhunës, dhe njëherit përgëzon znj.Ismaili për iniciativën e këtij projekti”, ka shkruar Shyqiri Bytyqi në Facebook.

Genta Ismajli përndryshe njihet si njëra ndër këngëtaret më atraktive të skenës, e cila me vite i ka rezistuar kohës duke qenë gjithnjë e pëlqyer për publikun. /Telegrafi/

View this post on Instagram

▶️ https://youtu.be/95Zuk-ctZCU

A post shared by Genta Ismajli (@genta.ismajli) on Apr 11, 2019 at 12:34pm PDT

Në trend Magazina

Më shumë
E mbuluar dhe me kurorën e

E mbuluar dhe me kurorën e "miss"-it, publikohen të tjera fotografi të Kaderit nga e kaluara ku dukej shumë më ndryshe

Magazina

"Pse ke pranuar të flesh me Ganinë kur je e martuar", Linda Halimi i përgjigjet pyetjes së sikletshme në BBVK

Magazina
Sondazhi i javës në Telegrafi: Lexuesit zgjedhin me 32 për qind njëri nga shtatë të nominuarit që duhet të dalë nga BBVK

Sondazhi i javës në Telegrafi: Lexuesit zgjedhin me 32 për qind njëri nga shtatë të nominuarit që duhet të dalë nga BBVK

Magazina
“Hape gojën se ia qëlloj” Buci provon t'ia fusë rrushin në gojë Santianës

“Hape gojën se ia qëlloj” Buci provon t'ia fusë rrushin në gojë Santianës

Magazina
Shqipja e ashpër në debat me Albën: Të gjithë këtu brenda të kanë pasuar si top

Shqipja e ashpër në debat me Albën: Të gjithë këtu brenda të kanë pasuar si top

Magazina
“E puthte dhe i afrohej”, publikohet video ku Gani Gërmia i bën presion Shqipes dhe ajo i kërkon të largohet

“E puthte dhe i afrohej”, publikohet video ku Gani Gërmia i bën presion Shqipes dhe ajo i kërkon të largohet

Magazina
Kalo në kategori