LAJMI I FUNDIT:

Milani tronditet nga ndeshjet e para të Kombëtareve, i lëndohen katër futbollistë

Milani tronditet nga ndeshjet e para të Kombëtareve, i lëndohen katër futbollistë

Ndeshjet e Kombëtareve po dalin të jenë shumë problem për klubet evropiane.

Pas Barcelonës që ka pësuar më së shumti me pesë futbollistë të lënduar, në vend të dytë është Milani.


Rossonerët kanë marrë lajme të hidhura pas ndeshjeve të para, pasi kanë mbetur pa katër titullarë.

Portieri i Francës, Mike Maignan është lënduar, derisa nuk ka luajtur shkaku i lëndimit as Theo Hernandez.

The Hernandez Mike Maignan

Lëndim pësoi edhe qendërmbrojtësi Simon Kjaer si dhe mesfushori italian Sandro Tonali.

Nga këto ndeshje të zhvilluara të Kombëtareve, trajneri i Milanit, Stefano Pioli është bërë me dhimbje koke pasi ka humbur katër futbollistë shumë të rëndësishëm.

Mediat italiane kanë raportuar se të katër këta futbollistë pritet t’i mungojnë Rossonerëve në sfidën ndaj Empolit në fundjavën e ardhshme. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Henry pyetet se kush do ta fitoj Ligën e Kampionëve, përgjigja e tij i befason të gjithë

Henry pyetet se kush do ta fitoj Ligën e Kampionëve, përgjigja e tij i befason të gjithë

Liga e Kampionëve
“Nuk e dua më as edhe një euro nga ta, dua të largohem” – Luis Alblerto shpall divorcin para kohe me Lazion

“Nuk e dua më as edhe një euro nga ta, dua të largohem” – Luis Alblerto shpall divorcin para kohe me Lazion

Serie A
“Rodri do të pushojë edhe ndaj Real Madridi” – Guardiola bën shaka para përballjes së sezonit

“Rodri do të pushojë edhe ndaj Real Madridi” – Guardiola bën shaka para përballjes së sezonit

Premier League
“Është i dyti më i paguar te Lazio, vetëm t’i sjellë paratë dhe të largohet” – Lotito tregohet i ashpër me Luis Alberton

“Është i dyti më i paguar te Lazio, vetëm t’i sjellë paratë dhe të largohet” – Lotito tregohet i ashpër me Luis Alberton

Serie A
Si fitorja madhe e Newcastle kundër Tottenham i sjell Chelsea një bonus të madh financiar

Si fitorja madhe e Newcastle kundër Tottenham i sjell Chelsea një bonus të madh financiar

Premier League
Joao Felix ka shënuar një gol shumë të bukur më gërshërë ndaj Cadiz

Joao Felix ka shënuar një gol shumë të bukur më gërshërë ndaj Cadiz

La Liga
Kalo në kategori