Milani thuhet se po konsideron nënshkrimin e Douglas Costa në janar pasi Bayern Munich nuk do të bëjë të përhershme transferimin e tij nga Juventusi.

Braziliani u kthye në Bayern verën e kaluar me një marrëveshje huazimi, por sipas gazetës Tuttosport, gjermanët kanë informuar tashmë Juventusin se nuk janë të gatshëm të nënshkruajnë lojtarin përgjithmonë në fund të sezonit aktual.

Prandaj, Milani ka kërkuar informacion në lidhje me 30-vjeçarin i cili ka filluar vetëm gjashtë ndeshje këtë sezon, duke luajtur 654 minuta në të gjitha garat.

Bayerni do ta rikthejë Costan te Juventusi Bayerni do ta rikthejë Costan te Juventusi

Rossonerët thuhet se janë të interesuar të nënshkruajnë Douglas Costan, por paga e tij prej gjashtë milionë eurosh në vit mund të jetë një pengesë.

Reklama

Sipas raportit të Tuttosport, Rossonerët mbeten të interesuar edhe për Florian Thauvin, me sulmuesin anësor të Marseille që mund të transferohet në San Siro si lojtar i lirë në fund të sezonit.

Reklama

Milani tashmë ka nënshkruar me Mario Mandzukic, Soualiho Meite dhe Fikayo Tomori në janar, por afati i dimëror i transferimeve të tyre me sa duket nuk ka mbaruar ende. /Telegrafi/