Nën shiun në Milanello, Milani filloi seancën e fundit stërvitore përpara ndeshjes jetike të nesërme në Ligën e Kampionëve kundër Dinamo Zagrebit.

Reklama

Rossonerët aktualisht janë të tretët në Grupin E pas katër ndeshjeve, duke qenë dy pikë prapa vendit të dytë RB Salzburg dhe tre pikë prapa liderit të grupit, Chelseat.

Një fitore ndaj Zagrebit është synimi kryesor për Milanin, pasi ata luftojnë dëshpërimisht për një vend në raundin e 16-të të Ligës së Kampionëve, diçka që mund t’i çojë të ardhurat e tyre totale nga Evropa në 60 milionë euro këtë sezon.

Siç theksohet nga TMW, Brahim Diaz dhe Sergino Dest kanë munguar të dy në seancën e sotme stërvitore të skuadrës në Milanello, ku i pari kryente stërvitje të personalizuara dhe i dyti në palestër. Të dy lojtarët u larguan të lënduar në fillim të pjesës së dytë të fitores ndaj Monzas dhe duket se do të humbasin ndeshjen e nesërme të Milanit kundër Dinamo Zagrebit.

Reklama
Reklama

Mike Maignan, Davide Calabria, Alessandro Florenzi, Alexis Saelemaekers dhe Zlatan Ibrahimovic janë gjithashtu të lënduar, dhe Fikayo Tomori është pezulluar pas kartonit të kuq në humbjen ndaj Chelseat. /Telegrafi/