LAJMI I FUNDIT:

Milani merr vetëm një pikë përballë Veronës

Milani merr vetëm një pikë përballë Veronës

Milani ka arritur që të marrë një pikë mjaftë të vështirë në shtëpi, pasi barazoi në javën e shtatë në Serie A përballë Veronës, 2-2

Pas vetëm gjashtë minutash lojë, mysafirët kaluan në epërsi me anë të Antonin Barak.

Rossonerët ishin edhe më tej të pafat, shkaku që Davide Calabria (19′) shënoi auto-gol, për rezultatin 2-0.


Por, Milani arriti që në minutën e 27-të të ngushtonte epërsinë në 2-1, fal auto-golit të Giangiacomo Magnanit.

Në pjesën e dytë, Rossonerët kishin shansin që t’i barazonin shifrat në 2-2, po të mos dështonte Zlatan Ibrahimovic nga pika e bardh në minutën e 65-të.

Deri në fund, sulmuesi suedez nuk u ndal dhe arriti që në minutën e 90+3 t’i barazonte shifrat në 2-2.

Pas javës së shtatë, Milani vazhdon të jetë në vendin e parë me 17 pikë, derisa në xhiron e tetë takohen me Napolin. /Telegrafi/

https://twitter.com/GabrieleDeGior8/status/1325553466220146689

Në trend Sport

Më shumë
ESPN zgjedh tre lojtarët më të mirë të shekullit – vendi i tretë i befason të gjithë

ESPN zgjedh tre lojtarët më të mirë të shekullit – vendi i tretë i befason të gjithë

Ndërkombëtare
Chelsea pagoi 40 milionë euro për të, sot ai punon në një kantier ndërtimi dhe lufton me fyerjet nga tifozët

Chelsea pagoi 40 milionë euro për të, sot ai punon në një kantier ndërtimi dhe lufton me fyerjet nga tifozët

Premier League
Laporta dhe Deco insistojnë ta bindin lojtarin e padëshiruar të largohet nga Barcelona

Laporta dhe Deco insistojnë ta bindin lojtarin e padëshiruar të largohet nga Barcelona

La Liga
Real Madridi deklaron një rekord financiar që asnjë klub në histori të futbollit nuk e ka arritur

Real Madridi deklaron një rekord financiar që asnjë klub në histori të futbollit nuk e ka arritur

La Liga
Xabi Alonso e do me çdo kusht transferimin e yllit të Real Madridit këtë verë

Xabi Alonso e do me çdo kusht transferimin e yllit të Real Madridit këtë verë

Ndërkombëtare
Eksod te Chelsea këtë verë: 14 lojtarë do të largohen nga Blutë

Eksod te Chelsea këtë verë: 14 lojtarë do të largohen nga Blutë

Premier League
Kalo në kategori